W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Pożar poddasza budynku w Gogolinie

16.04.2021

W tle budynek z czerwonej cegły z którego przez otwory okienne na poddaszu wydobywa się biały dym i para. Przed nim po prawej stronie ustawiony jest podnośnik pożarniczy ze złożonym ramieniem wysięgnika. Po lewej dwa samochody pożarnicze, jeden ustawiony tyłem drugi przodem do patrzącego. Przed samochodem ustawionym tyłem strażak PSP w piaskowego koloru ubraniu specjalnym nadzoruje prace pompy. Z auta do budynku poprowadzone są węże. W środku planu patrząc w kierunku budynku stoi tyłem strażak OSP w granatowym ubraniu specjalnym.

16 kwietnia około godziny 6:30 dyżurny SK KP PSP w Krapkowicach otrzymał zgłoszenie o pożarze poddasza w budynku wielorodzinnym znajdującym się w Gogolinie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym z JRG Krapkowice potwierdził znaczne ilości dymu wydobywające się z okolic poddasza budynku. Jeden z lokatorów budynku sam opuścił mieszkanie przez przyjazdem pierwszych zastępów lecz z uwagi na brak informacji o sąsiedzie strażacy przystąpili do wykonania dostępu do mieszkania i przeszukania go. Równocześnie prowadzone były działania gaśnicze wewnątrz. Po wykluczeniu obecności osób w budynku KDR skupił swoje działania na neutralizacji zagrożenia pożarowego. Udział w zdarzeniu brało 5 zastępów z KP PSP w Krapkowicach oraz 1 zastęp lokalnej OSP. Straty oszacowano na 30 tys. zł.

Oprac: mł. kpt. Przemysław Zając, zdjęcia: KP PSP Krapkowice

Zdjęcia (3)