W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Pożar w miejscowości Lubrza - powiat prudnicki

02.06.2021

2 czerwca 2021 siły i środki z powiatu krapkowickiego brały udział w gaszeniu pożaru, który wybuchł w zakładzie oponiarskim w miejscowości Lubrza – powiat prudnicki.

Zdjęcie zrobione z dachu pojazdu pożarniczego. W centrum zdjęcia budynek zakładu oponiarskiego, w którym powstał pożar widać zawalony dach budynku. Z dachu pojazdu podawane są trzy prądy wody do wnętrza budynku przez zawalony dach. Po lewej widać dwóch strażaków OSP, który podają te prądy wody. Po prawej nad budynkiem widać ramię i kosz podnośnika z którego podawany jest kolejny prąd wody.

W ramach sił Wojewódzkiej Brygady Odwodowej do działań skierowany został pluton 3 II kompanii gaśniczej „Kędzierzyn” w skład  którego wchodzą jednostki OSP z Kórnicy i Łowkowic oraz jednostki z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego: OSP Sławięcice i OSP Kłodnica.  Pododdziałem dowodził dowódca JRG PSP Krapkowice – mł. bryg. Lucjan Lubaszka. Po zebraniu sił w punkcie koncentracji w Głogówku pododdział dotarł na miejsce i został skierowany prze kierującego działaniami ratowniczymi do działań związanych z dowożeniem wody tworząc 3 odcinek bojowy. Po zorganizowaniu dostarczaniu wody do pożaru ratownicy, którzy nie byli niezbędni do zapewnienia ciągłości zaopatrzenia w wodę, wyposażeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych zostali przydzieleni na 1 i 2 odcinek bojowy celem wsparcia jednostek miejscowych, zapewniając podmianę ratowników na tych odcinkach.

Do działań w Lubrzy skierowany został również zastęp na ciężkim samochodzie ratowniczo-gaśniczym z JRG Krapkowice. Łącznie działania prudnickich strażaków wspierało 3 strażaków PSP i 13 OSP z terenu powiatu krapkowickiego.

Opracowanie i zdjęcia: mł. bryg. Lucjan Lubaszka

Zdjęcia (5)