W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Warsztaty ratownictwa technicznego

10.06.2021

Po lewej samochód osobowy leżący na dachu, uwidoczniony od tyłu. W samochodzie częściowo odcięto dach, który leży teraz pod nim. Samochód ustabilizowano podporami. Po prawej stronie dwaj strażacy klęcząc odcinają przedni słupek pojazdu. Ratownicy w ubraniach specjalnych w kolorze piaskowym i czerwonych hełmach.

10 czerwca w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Krapkowicach zorganizowano warsztaty z zakresu ratownictwa technicznego.  Celem warsztatów przeznaczonych dla instruktorów ratownictwa technicznego w zakresie podstawowym KSRG, było ujednolicenie na zmianach służbowych JRG w Krapkowicach metodyki szkolenia w tym zakresie.  Szczególną uwagę zwrócono na stabilizację pojazdów, które po wypadku mogą pozostawać w różnych pozycjach. Doskonalono również różnorodne techniki wykonywania dostępu do poszkodowanych uwięzionych w pojazdach po zdarzeniach drogowych.

Zdjęcia (4)