W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Zdarzenia drogowe na autostradzie A4

31.08.2021

Na autostradzie 4 po lewej na pierwszym planie stojący śmigłowiec LPR. Pilot udaje się w kierunku zdarzenia. Na dalszym planie – po lewej w rowie widać dwa pojazdu uczestniczące w zdarzeniu. W środku widać karetkę oraz samochody straży pożarnej. Przy barierkach oddzielających pasy ruchu w oddali widać samochód dostawczy w którego tył uderzył ciągnik siodłowy – cementowóz stojący za samochodem dostawczym. Na przeciwległym pasie kolejne dwa pojazdy straży pożarnej- operacyjny pickup i gaśniczy. W tle pobliski las i niebo z niewielkim zachmurzeniem.

W minionym miesiącu na zabezpieczanym przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Krapkowcach odcinku autostrady A4 doszło dziesięciu zdarzeń drogowych. Dla porównania - w okresie siedmiu miesięcy - od stycznia do końca lipca strażacy JRG Krapkowice i jednostek OSP z terenu powiatu wyjeżdżały na A4 czternaście razy.

W zawiązku z trwającymi na opolskim odcinku autostrady remontami i tworzącymi się z tego powodu korkami należy zachować szczególną uwagę podczas jazdy tym odcinkiem. Do wielu z tych zdarzeń dochodziło podczas dojazdu kolejnych samochodów do stojących już wcześniej w korku pojazdów, a do drobniejszych kolizji podczas powolnej jazdy w korku. 

Mimo, że główne nasilenie powrotów z wakacji już minęło, apelujemy o zwtrócenie uwagi na oznakowanie dróg i utrudnień na nich oraz zachowanie szczególnej ostrożności w miejscach realizowanych na drodze prac remontowych.   

 

Opracowanie: mł. bryg. Lucjan Lubaszka

Zdjęcia (5)