W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Wypadek na drodze krajowej nr 40 w miejscowości Nowy Browiniec

28.04.2021

W dniu 28 kwietnia 2021 o godz. 11.45 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Prudniku wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Nowy Browiniec.

Zdjęcie przedstawia miejsce zdarzenia po wypadku samochodów osobowych. W głębi zdjęcia widać funkcjonariuszy straży pożarnej, ambulans pogotowia ratunkowego, samochód policyjny oraz samochód straży pożarnej.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym w wyniku rozpoznania stwierdził, że na drodze krajowej doszło do uszkodzenia czterech samochodów osobowych stojacych na jednym pasie jezdni (jeden za drugim). W zdarzeniu uczestniczyło łącznie 8 osób, w tym 3 dzieci. Wszystkie osoby opuściły pojazdy o własnych siłach przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej. 
Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy 3 osobom w tym dziecku, odłączyli zasilanie w pojazdach oraz dokonali neutralizacji rozlanych w wyniku zdarzenia płynów eksploatacyjnych.
Poszkodowana 1 osoba została zabrana do szpitala w celu dalszej diagnozy. Pozostałe osoby poszkodowane odmówiły zabrania do szpitala.
Na czas prowadzonych działań wstrzymano ruch drogowy na DK 40.

W działaniach które zakończono o godz. 13.18 brały udział łącznie 4 zastępy PSP i OSP oraz 12 strażaków

Opracowanie: st.bryg. Tomasz Protaś oficer prasowy KP PSP Prudnik
Zdjęcia: KP PSP Prudnik

Zdjęcia (3)