W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Pożar budynku wędzarni w miejscowości Dobrzankowo

26.04.2021

Pożar budynku wędzarni w miejscowości Dobrzankowo

26 kwietnia bieżącego roku około godz. 11:10 w miejscowości Dobrzankowo gm. Przasnysz doszło do pożaru drewnianego budynku gospodarczego.

Po przybyciu straży pożarnej kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, że pali się drewniana dostawka - wędzarnia przy murowanym budynku gospodarczym. Wewnątrz obiektu znajdowała się butla gazowa propan – butan.

Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wyłączeniu dopływu energii elektrycznej przystąpili do gaszenia pożaru podając prądy gaśnicze wody w natarciu na palący się obiekt oraz jeden prąd wody w obronie na przyległy murowany budynek gospodarczy. W międzyczasie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy właścicielce, która doznała lekkich oparzeń podczas próby uwalniania psa.

W trakcie gaszenia pożaru w bezpieczne miejsce wyniesiona została butla gazowa, następnie dokonano niezbędnych prac rozbiórkowych, przelano pogorzelisko wodą oraz sprawdzono kamerą termowizyjną przyległy budynek w celu wykluczenia zarzewi ognia.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ZRM poszkodowana kobieta została przekazana pod opiekę ratowników medycznych.

W działaniach ratowniczo - gaśniczych uczestniczyły: JRG Przasnysz, Ochotnicze Straże Pożarne: Bogate i Dobrzankowo.

Zdjęcia (4)