W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Zakończenie Kursu Podstawowego dla Strażaków ratowników OSP

03.10.2021

Zakończenie Kursu Podstawowego dla Strażaków ratowników OSP

W miesiącu wrześniu i październiku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu odbyło się Szkolenie podstawowe dla strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu przasnyskiego.

Zajęcia teoretyczne odbywały się poprzez platformę e-learningową, natomiast zajęcia praktyczne prowadzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu. Kursanci zostali zapoznani m.in. z następującymi zagadnieniami: sprzęt ochrony dróg oddechowych, sprzęt mechaniczny, taktyka działań gaśniczych, taktyka działań ratowniczych drabiny pożarnicze, podstawy kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz sprzęt hydrauliczny. Każdy z kursantów ukończył pozytywnie test w komorze dymowej.

Do egzaminu końcowego w dniu 3 października przystąpiło 39 druhów, którzy ukończyli egzamin teoretyczny i praktyczny z wynikiem pozytywnym. 

Wszystkim nowo upieczonym strażakom życzymy wszystkiego najlepszego oraz tylu powrotów co wyjazdów do akcji.


Zdjęcia (17)

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
05.10.2021 15:28 asp. Rafał Sekuna
Pierwsza publikacja:
05.10.2021 15:28 asp. Rafał Sekuna
{"register":{"columns":[]}}