W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Blisko 6 mln zł otrzymają beneficjenci kolejnej edycji programu „Nauka dla społeczeństwa”

29.07.2022

Centrum Symulacji Medycznych i Innowacji Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Fundacja Polski Instytut Evidence Based Medicine, Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki to tylko niektórzy z beneficjentów zakwalifikowanych do finansowania w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki „Nauka dla Społeczeństwa”.

Grafika - na ciemnoszarym tle geometryczne wzory i napis Rozstrzygnięcie konkursu w ramach programu Nauka dla społeczeństwa.

„Nauka dla Społeczeństwa” – wsparcie dla projektów upowszechniających naukę

W 11 rundzie programu „Nauka dla Społeczeństwa” finansowanie otrzyma 6 projektów zgłoszonych przez 5 podmiotów. Łączna suma środków przeznaczonych na ich realizację wyniesie 5,9 mln złotych.

Uczestnicy programu, którzy spełnili określone wymagania, mogli liczyć na dofinasowanie w wysokości od 100 tys. do 2 mln zł.

Pełna lista zatwierdzonych projektów znajduje się na tej stronie.

O programie

Program „Nauka dla społeczeństwa” został ogłoszony w lipcu 2021 r. Jego celem jest wsparcie podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki oraz innych jednostek organizacyjnych działających na rzecz upowszechniania nauki w realizacji projektów ukierunkowanych na budowanie współpracy między podmiotami działającymi w obszarze nauki a podmiotami działającymi w sferze społeczno-gospodarczej.

Program obejmuje wsparcie finansowe projektów w trzech filarach:

  • Doskonałość naukowa – wsparcie projektów, których celem jest m.in. podnoszenie jakości badań naukowych, podejmowanie nowych i ważnych dla rozwoju społeczno-gospodarczego tematów badawczych, umiędzynarodowienie polskiej nauki, zwiększenie jej rozpoznawalności i kształtowanie jej odbioru społecznego;
  • Nauka dla innowacyjności – wsparcie projektów zwiększających efektywność współpracy nauki z otoczeniem gospodarczym, wspierających innowacyjność oraz komercjalizację wyników badań naukowych i prac rozwojowych, upowszechniających wiedzę na temat związków między nauką, innowacyjnością i gospodarką;
  • Humanistyka – Społeczeństwo – Tożsamość – wsparcie projektów popularyzujących innowacyjne i interdyscyplinarne badania w obszarze humanistyki, promujących postawy patriotyczne, tradycje narodowe i regionalne, a także badających źródła kultury polskiej w kraju i za granicą.

Nabór wniosków w ramach programu trwa od początku sierpnia 2021 r. i jest prowadzony w trybie ciągłym. Można je składać przez Zintegrowany System Usług dla Nauki − Obsługa Strumieni Finansowania (OSF).

Więcej na temat programu można znaleźć na stronie dedykowanej programom i przedsięwzięciom dla studentów, naukowców i instytucji.

{"register":{"columns":[]}}