W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Rady, komisje, komitety, zespoły

Gremia doradcze Ministerstwa

Jedną z podstawowych zasad funkcjonowania MNiSW jest nieustanny kontakt ze środowiskiem i korzystanie z bogatych doświadczeń naukowców oraz pracowników administracyjnych konkretnych jednostek. Dlatego przy ministerstwie działa szereg ciał doradczych, które wspierają resort w tworzeniu strategii rozwoju oraz bieżącej działalności.

Rada Główna Nauki i Szkolnictwa Wyższego jest wybieralnym organem przedstawicielskim nauki i szkolnictwa wyższego. Wyraża swoje opinie w kwestiach dotyczących m.in. szkolnictwa wyższego, nauki, kultury i oświaty; ocenia także akty prawne przygotowywane przez ministerstwo.

Działająca przy ministerstwie Rada Młodych Naukowców zajmuje się przede wszystkim sytuacją doktorantów oraz początkujących badaczy. Do jej kompetencji należy  identyfikowanie przeszkód w rozwoju karier młodych badaczy.