W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Współpraca międzynarodowa

Współpraca i wymiana międzynarodowa są ważnymi elementami działalności akademickiej, dlatego ministerstwo negocjuje i realizuje umowy i porozumienia międzynarodowe, zapewnia polskim studentom, naukowcom i wykładowcom różne możliwości wymiany akademickiej oraz wspiera umiędzynarodowienie polskich uczelni. Konstytucja dla Nauki wprowadziła wiele udogodnień dla uczelni, znacznie poszerzając ich autonomię w zakresie kierowania polskich naukowców i wykładowców za granicę oraz przyjmowania cudzoziemców na kształcenie. W ministerstwie tymi tematami zajmują się Departament Współpracy Międzynarodowej, Departament Innowacji i Rozwoju i Departament Nauki. Do wsparcia ich prac została powołana agencja wykonawcza – Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej.

Kto odpowiada za określone zadania?

GO! Poland to wielojęzyczny portal który został przygotowany z myślą o badaczach i studentach z zagranicy. Portal stanowi element rządowej kampanii „Ready, Study, Go! Poland”

Krajowy Punkt Kontaktowy – na stronie internetowej KPK znajdują się informacje o programach badawczych Unii Europejskiej.