W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Projekty, stypendia i możliwości współpracy

Obywatele Polski jako obywatele Unii Europejskiej mogą studiować we wszystkich państwach członkowskich na zasadach obowiązujących obywateli tych krajów (to znaczy, że jeśli studia są tam bezpłatne, to Polacy tez mogą studiować bez opłat, a jeśli są opłaty – to płacimy tyle, co obywatele tamtych krajów).

Z wieloma państwami Polska ma podpisane umowy dwustronne ustalające wzajemną liczbę stypendystów. Wykonawcą programów stypendialnych realizowanych na podstawie z tych umów jest Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej – na stronie internetowej znajdują się szczegółowe informacje.

Pozostałe stypendia zagraniczne:

Poszukiwanie możliwości studiowania za granicą warto jednak rozpocząć od własnej uczelni - szkoły wyższe realizują bowiem własne programy wymiany i porozumienia z partnerami zagranicznymi.

Możliwości pracy naukowej za granicą i wspólne projekty badawcze:

Pozostałe możliwości współpracy w ramach UE: