Dzień Dziecka w KPRM

Dzień Dziecka

Molekularny kawior, Naukobus czy warsztaty robienia perfum i mydełek – to tylko niektóre atrakcje, które czekały na stoisku MNiSW podczas pikniku z okazji Dnia Dziecka. Wydarzenie odbyło się jak co roku w ogrodach Kancelarii Premiera.

Dzień pełen wrażeń

Na stoisku resortu nauki znalazły się atrakcje zarówno dla młodszych, jak i starszych gości. Odwiedzający mogli zobaczyć Naukobus, czyli mobilne laboratorium, które pozwala odkrywać prawa fizyki, biologii i matematyki. Uczestnicy wzięli udział w warsztatach, podczas których samodzielnie wykonali pachnące mydełka i tworzyli własne, niepowtarzalne perfumy. Nie zabrakło też okazji do degustacji – można było spróbować kawioru z soku marchwiowego, który powstał w procesie sferyfikacji, czyli tzw. kuleczkowania.

Popularyzacja nauki

Piknik z okazji Dnia Dziecka to nie jedyne wydarzenie, na którym można było ostatnio odwiedzić stoisko MNiSW. Podczas Pikniku Naukowego na Stadionie Narodowym, który odbył się w tym roku pod hasłem „My i Maszyny”, na uczestników czekały tańczące roboty i rysujące maszyny. Na stoisku resortu jeden z robotów przygotowywał dla gości orzeźwiające napoje. Podczas Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie na stanowisku MNiSW pojawili się Ignacy Łukasiewicz oraz Maria Skłodowska-Curie. Uczeni prezentowali  mrożące krew w żyłach eksperymenty.

Atrakcje przygotowane przez MNiSW mają na celu popularyzację nauki i są elementem III filaru tzw. Strategii Gowina – Nauka dla Ciebie – Społeczna Odpowiedzialność Nauki.

Dzień Dziecka
Dzień Dziecka
Dzień Dziecka
Dzień Dziecka
Zobacz więcej

Navigation Menu

Metrics