W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

FameLab Poland 2019, czyli kto potrafi mówić o nauce

24.05.2019

Finaliści tegorocznej edycji konkursu FameLab Poland z charyzmą, humorem i w nieszablonowy sposób opowiadali o roślinnej mikro-nerce, matematyce i korkach ulicznych, genach, drapieżnych roztoczach, depresji, śpiewie, nowych technologiach i antybiotykach. W gali finałowej uczestniczył minister Sebastian Skuza, który wręczył nagrodę specjalną ufundowaną przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Zbiorowe zdjęcie uczestników gali.

Konkurs

FameLab to międzynarodowy konkurs, który odbywa się w ponad 30 krajach na całym świecie. Jest jednym z najważniejszych konkursów komunikacji naukowej. Polską edycję współorganizują Centrum Nauki Kopernik i British Council, a Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego obejmuje wydarzenie patronatem oraz co roku funduje wybranemu finaliście nagrodę specjalną w postaci udziału w dowolnie wybranej konferencji naukowej w Europie. Pomysł jest prosty: naukowcy mają za zadanie, by stanąć przed jury i publicznością i w ciągu trzech minut przedstawić to, czym pasjonują się na co dzień w swojej pracy badawczej. Oceniani są w trzech kategoriach: content (zawartość merytoryczna), clarity (jasność przekazu) i charisma (łatwość nawiązania relacji z publicznością).

Zwycięzcy

W 8. edycji konkursu wyróżnienie specjalne wiceprezesa Rady Ministrów, ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina otrzymał Michał Boniecki za prezentację „Zróbmy to niekanonicznie”.

Nagrody zdobyli także:

Więcej informacji o konkursie, laureatach oraz link do relacji z finału:

www.famelab.org.pl  / www.youtube.com / www.kopernik.org.pl

Profil FameLab Poland na Facebooku

Zdjęcia (7)