W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Inauguracja projektów GRIEG

19.01.2021

Serdecznie zapraszamy na internetową inaugurację projektów GRIEG, która odbędzie się 20 stycznia br. o godz. 10:00. W wydarzeniu wezmą udział prof. Andrzej Dziembowski oraz dr. Wojciech Pokrzywa. Naukowcy wraz z norweskimi partnerami opowiedzą o swoich projektach finansowanych z funduszy norweskich, a także o ich spodziewanych rezultatach. W spotkaniu będą uczestniczyli również przedstawiciele Narodowego Centrum Nauki, którzy przybliżą zasady i mechanizm działania funduszy norweskich.

Ciemna grafika ze zdjęciami portretowymi dwóch mężczyzn i tekstem obok "Inauguracja projektów GRIEG"

Spotkanie inauguracyjne projektów GRIEG

W internetowej inauguracji projektów GRIEG, która odbędzie się 20 stycznia br. o godz. 10:00, wezmą udział prof. Andrzej Dziembowski oraz dr. Wojciech Pokrzywa. Wraz ze swoimi norweskimi partnerami naukowcy opowiedzą szerzej o realizowanych projektach. Będą również odpowiadać na pytania gości i uczestników spotkania. 

Prof. Andrzej Dziembowski otrzymał środki na prowadzenie badań w ramach projektu „Rola cytoplazmatycznej poliadenylacji w regulacji lokalnej translacji w neuronach”. Jest on realizowany wspólnie z Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Zakładem Biomedycyny Uniwersytetu w Bergen. Natomiast dr Wojciech Pokrzywa otrzymał fundusze na realizację projektu „Adaptacja komórkowa do zimna”, a jego partnerami będą naukowcy z Uniwersytetu w Oslo.

W wydarzeniu będą uczestniczyli także przedstawiciele Narodowego Centrum Nauki (NCN), operatora programu „Badania” funduszy norweskich w części badań podstawowych, którzy przybliżą zasady i mechanizm działania funduszy. 

Więcej o GRIEG

GRIEG to jeden z trzech konkursów, który jest finansowany w ramach III edycji Funduszy Norweskich i EOG na lata 2014-2021. Jest on realizowany wspólnie przez naukowców z Polski i Norwegii. Zespoły składają się co najmniej z jednego partnera polskiego, pełniącego rolę lidera partnerstwa, oraz co najmniej jednego partnera norweskiego. Projekty te trwają 24 lub 36 miesięcy.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie.

Dane spotkania – platforma ZOMM https://us02web.zoom.us/j/89097961647?pwd=ZzUxUkFyRWErNEJzYngvcDFhS0wzZz09.  
(Meeting ID: 890 9796 1647; Passcode: 167358).
 

{"register":{"columns":[]}}