W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

„Inicjatywa doskonałości – uczelnia badawcza”. Zapraszamy na pierwszą konferencję sprawozdawczą

11.09.2020

Zapraszamy do udziału online w I Konferencji sprawozdawczej uczelni biorących udział w pierwszym konkursie w ramach programu „Inicjatywa doskonałości – uczelnia badawcza” (IDUB).

Logo IDUB

Konferencję organizuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim w ramach inicjatywy NKN FORUM w dniach 15−16 września 2020 r.
 
Głównym tematem spotkania będą działania podejmowane przez uczelnie wyłonione w konkursie w ramach programu „Inicjatywa doskonałości – uczelnia badawcza” w pierwszych miesiącach realizacji projektów. Założeniem konferencji jest także umożliwienie przedstawienia inicjatyw przez uczelnie, które wzięły udział w konkursie i korzystają z tego tytułu z 2-procentowego zwiększenia subwencji.
 
Konferencja zorganizowana została przy wsparciu członków międzynarodowego zespołu ekspertów oceniającego wnioski konkursowe. We współpracy z nimi przygotowaliśmy ankietę dotyczącą działań podejmowanych przez uczelnie. Wyniki ankiety stały się również podstawą do stworzenia programu konferencji oraz wyboru tematyki poszczególnych paneli dyskusyjnych.
 
Konferencja odbędzie się w języku angielskim.

Udział online jest możliwy po uprzednim zarejestrowaniu się poprzez formularz rejestracyjny. Po zarejestrowaniu się otrzymają Państwo drogą mailową potwierdzenie uczestnictwa wraz z linkiem do platformy Meeting15, za pośrednictwem której transmitować będziemy przebieg konferencji. Uczestnicy online będą mieli możliwość zadawania pytań poprzez czat. Prosimy o zadawanie pytań w języku angielskim.

IDUB, czyli najlepsze uczelnie w kraju

W 2019 r. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeprowadziło konkurs w ramach programu IDUB. W jego wyniku 10 uczelni, spośród 20 uprawnionych do udziału w konkursie otrzymuje podwyższoną o 10% dotację w latach 2020–2026. Pozostałe uczelnie, które wzięły udział w konkursie otrzymują dotację zwiększoną o 2%.
Więcej o konkursie

Materiały

20200910 Program konferencji IDUB
20200911​_ONLINE​_Programme​_1st​_Progress​_Review​_Conference.pdf 0.13MB