W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konkurs Nauka dla Ciebie z ogromnym zainteresowaniem

29.03.2019

Aż 93 drużyny, złożone z 186 nauczycieli i 899 uczniów, zgłosiły się do udziału w drugiej edycji konkursu Nauka dla Ciebie. Przed nimi kolejne etapy rywalizacji – teraz do 4 kwietnia muszą przesłać konspekty edukacyjnych projektów badawczych. Na autorów najlepszych prac czekają nagrody finansowe oraz dwudniowa wycieczka do Warszawy, obejmująca zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, spacer z przewodnikiem po Starówce i udział w finałowej gali konkursu.

Na niebieskim tle napis Nauka dla Ciebie i stylizowany mikroskop

Kolejne etapy rywalizacji

Opiekunowie drużyn wzięli już udział w czterech seminariach on-line. Nauczyli się nie tylko, jak stworzyć konspekt edukacyjnego projektu badawczego, lecz także w jaki sposób samodzielnie przygotować pomoce naukowe, pisać innowacyjne scenariusze czy wykonywać szkolne eksponaty. Teraz nadszedł czas na przesłanie edukacyjnych konspektów badawczych – opiekunowie drużyn, które przedstawią najlepsze pomysły, wezmą udział w Letniej Szkole Prototypowania, czyli  5-dniowym wyjeździe szkoleniowym. Ostatnim etapem rywalizacji będzie nadesłanie filmików prezentujących pomoce edukacyjne. Najlepsze drużyny przyjadą do Warszawy, żeby odwiedzić Centrum Nauki Kopernik, wziąć udział w spacerze z przewodnikiem po Starówce i uczestniczyć w finałowej gali konkursu.

Społeczna odpowiedzialność nauki

Konkurs „Nauka dla Ciebie” to jeden z projektów realizowanych w ramach III filaru tzw. Strategii Gowina – Nauka dla Ciebie – Społeczna Odpowiedzialność Nauki. Tak jak w biznesie, podobnie w nauce, społeczna odpowiedzialność ma pomagać w identyfikowaniu szans i możliwości, wspomagać dialog i angażować szerokie grupy interesariuszy, zwiększać wydajność i efektywność prowadzonych działań w zakresie nauki i badań.

Programy Społecznej Odpowiedzialności Nauki, takie jak m.in. Uniwersytet Młodego Odkrywcy, Planetobus czy Naukobus mają na celu nie tylko popularyzację i upowszechnianie nauki i badań naukowych, ale także rozbudzanie ciekawości poznawczej oraz integrację społeczności lokalnej z ośrodkami akademickimi. Mają wyrównywać szanse edukacyjne i docierać do tych części kraju, w których do tej pory aktywność akademicko-naukowa nie istniała.

Materiały

Więcej o projektach
{"register":{"columns":[]}}