W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Lekcje od IMGW-PIB do nauki o zjawiskach pogodowych

13.05.2020

Lekcje o chmurach, wodzie i satelitach do wykorzystania przez nauczycieli, fiszki do pobrania dla uczniów, film edukacyjny “Klimat, woda i pogoda” oraz komiks o bohaterze, który o pogodzie wie wszystko – można znaleźć na stronie IMGW, w zakładce poświęconej edukacji.

Komiksowy bohater na tle nieba, i napis IMGW-PIB Edukacja.

Pomoc dla nauczycieli i uczniów

Na stronie www.imgw.pl powstała zakładka Edukacja przeznaczona dla nauczycieli i uczniów. Zawiera trzy lekcje tematyczne: o chmurach, wodzie oraz satelitach i radarach. Każda lekcja składa się z prezentacji dla nauczyciela, którą może referować czytając ją lub prezentując na nośniku wideo. Uczniowie otrzymują fiszki do wydrukowania lub pobrania na komputer lub telefon.

Na stronie znajduje się również film edukacyjny „Klimat, woda i pogoda”, który może być wprowadzeniem do zajęć lekcyjnych, oraz komiks edukacyjny Weatherman – o bohaterze, który o pogodzie wie wszystko.

IMGW-PIB – meteorologia i prognozy pogody

IMGW-PIB od ponad 100 lat specjalizuje się w meteorologii i zabezpiecza prognozy pogody dla Polski. Instytut dzieli się wiedzą w filmach edukacyjno-informacyjnych, magazynie naukowym – MHWM oraz popularno-naukowym Obserwatorze, który wkrótce będzie uruchomiony również w wersji online, a także na profilach IMGW-PIB w mediach społecznościowych.

IMGW-PIB jest także narodowym operatorem danych satelitarnych, pochodzących z unijnego programu obserwacji Ziemi Copernicus. Oznacza to, że IMGW pobiera, gromadzi i nieodpłatnie udostępnia dane programu na swojej stronie internetowej pod adresem https://copernicus.imgw.pl/#/home. Dane są dostępne dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zajmuje się koordynowaniem działań związanych z programem Copernicus.

IMGW-PIB Edukacja