W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Minister nauki Wojciech Murdzek spotkał się z rektorem-elektem KUL

24.06.2020

Rektor-elekt KUL ks. prof. dr hab. Mirosław Kalinowski był dziś gościem ministra nauki i szkolnictwa wyższego Wojciecha Murdzka. Rozmowa dotyczyła m.in. nowych perspektyw rozwoju Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Minister i rektor stoją obok siebie w gabinecie.

Z okazji wyboru na stanowisko rektora KUL szef resortu nauki Wojciech Murdzek przekazał osobiście gratulacje ks. prof. dr hab. Mirosławowi Kalinowskiemu. Podczas spotkania rozmawiano o rozwoju lubelskiej uczelni i planach nowego rektora.

KUL to uczelnia, która aktywnie przyczyniła się do powstania Konstytucji dla Nauki i reformy polskiego szkolnictwa wyższego i nauki. W trakcie prac nad projektem ustawy zorganizowano  konferencję programową, której gospodarzem był KUL. Tematem była jakość kształcenia.

W konferencji wzięło udział ponad 500 przedstawicieli świata nauki i szkolnictwa wyższego. Zastanawiali się oni m.in. nad tym jak uczyć studentów, jak oceniać edukację akademicką, jak powinno wyglądać przygotowanie studentów do wejścia na rynek pracy czy współpraca uczelni z otoczeniem społeczno – gospodarczym.

Ks. prof. dr hab. Mirosław Kalinowski kieruje Katedrą Opieki Społecznej Paliatywnej i Hospicyjnej KUL, od czterech lat jako wolontariusz jest Prezesem Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie, jest członkiem Rady Polityki Penitencjarnej - organu doradczego Ministra Sprawiedliwości. Pochodzi ze Szczytna. Święcenia kapłańskie przyjął w Lublinie 9 czerwca 1987 r. z rąk Jana Pawła II. Z KUL związany jest od 1989 r.

Zdjęcia (3)