W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Na SGGW powstanie Innowacyjne Centrum Nauk Żywieniowych

09.08.2018

W Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego powstanie Innowacyjne Centrum Nauk Żywieniowych. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczy ten cel 40 milionów złotych. W uroczystym podpisaniu umowy umożliwiającej budowę Centrum uczestniczyli wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski oraz prof. dr hab. Wiesław Bielawski, rektor SGGW.

Ministrowie nauki i rolnictwa, oraz rektor SGGQW siedzą za stołem. Minister Gowin podpisuje umowę.

- Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego to doskonały przykład uczelni, która łączy tradycję z nowoczesnością – mówił wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. – Powstanie Innowacyjnego Centrum Nauk Żywieniowych to szansa nie tylko dla uczelni, ale także dla całego społeczeństwa. Wiemy, jak istotną rolę dla nas wszystkich odgrywa rolnictwo, którego siłą jest jego tradycyjny charakter. Widzimy też, że w przemyśle rolniczym trwa wyścig i w tym wyścigu Polska nie zamierza zostawać z tyłu. Dlatego wspieramy badania służące rozwojowi tego niezwykle ważnego sektora – podkreślił Jarosław Gowin.

Innowacyjny budynek dydaktyczno-laboratoryjnym, przeznaczony do prowadzenia badań naukowych

Innowacyjne Centrum Nauk Żywieniowych to przedsięwzięcie Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW. Inwestycja zakłada powstanie budynku dydaktyczno-laboratoryjnego, przeznaczonego do prowadzenia działalności naukowej i edukacyjnej w zakresie nauk o żywieniu człowieka  oraz powiązanych seminariów, konferencji, wystaw, ekspozycji etc. Zgodnie z założeniem jego twórców, Centrum zostanie wyposażone w unikatową aparaturę laboratoryjną umożliwiającą prowadzenie badań na światowym poziomie.

40 milionów złotych dofinansowania z MNiSW

Pełen koszt powstania Centrum Nauk Żywieniowych to 62 miliony złotych. Łączne dofinansowanie z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego wyniesie 40 milionów złotych (w 2018 r. – 250 000 zł, w 2021 r. – 19 750 000 zł,  a w 2022 r. - 20 000 000 zł). Środki własne uczelni to 22 miliony złotych. Planowany okres realizacji inwestycji to lata 2018 – 2022.

{"register":{"columns":[]}}