Powrót

Nabór wniosków na wsparcie rozwoju projektów (PDA) dolin wodorowych już otwarty

15.05.2026

Clean Hydrogen Partnership ogłosiło drugi nabór wniosków o wsparcie techniczne (PDA – Project Development Assistance) dla projektów dolin wodorowych. W ramach naboru przyznanych zostanie do 13 PDA, tj. dostosowanych do indywidualnych potrzeb konsultacji eksperckich obejmujących aspekty komercyjne, techniczne, regulacyjne i zarządcze. PDA mają wspomóc projekty w osiągnięciu decyzji inwestycyjnych (FID).

Dostępne są dwie ścieżki wsparcia:

  • PDA Light (6 tygodni) – dla projektów na wczesnym etapie; przewidziana jest specjalna pula dla krajów UE 13 (4 projekty, w tym z Polski),
  • PDA Plus (12 tygodni) – dla projektów bardziej zaawansowanych, wymagających szczegółowej mapy drogowej do FID.

Wnioskodawcami mogą być władze regionalne i lokalne, organy koordynujące oraz deweloperzy dolin wodorowych.

Termin składania wniosków: 26 czerwca 2026 r.

Więcej informacji i link do formularza zgłoszeniowego dostępne są na stronie internetowej Partnerstwa oraz na stronie Krajowego Punktu Kontaktowego NCBR.

Podsumowanie wyników pierwszego naboru PDA jest tutaj.

{"register":{"columns":[]}}