W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót
logo PO WER z napisem Fundusze Europejskie - Wiedza Edukacja Rozwój RP logo UE EFS - flaga Unii Europejskiej

Najlepsi z najlepszych z medalami

29.04.2019

Dwa złote, sześć srebrnych i trzy brązowe ‒ w sumie 11 medali przywieźli polscy studenci z prestiżowych międzynarodowych zawodów modeli latających SAE Aero Design West 2019. Zawody SAE Aero Design trwały od 5 do 7 kwietnia 2019 r. Studenci z całego świata rywalizowali w Van Nuys w Kalifornii.

Studenci Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej ze swoim samolotem

SAE Aero Design

Największe zawody dla studentów lotnictwa na świecie współorganizowane są przez firmę Lockheed Martin. Odbywają się w dwóch edycjach: wschodniej i zachodniej w Stanach Zjednoczonych. Bierze w nich udział od 75 do 85 drużyn reprezentujących ośrodki naukowe z całego świata. W tym roku podczas edycji zachodniej obecni byli przedstawiciele z Ameryki Południowej, Azji, Europy, Afryki, a przede wszystkim Ameryki Północnej. Polskę reprezentowały drużyny z Politechnik Warszawskiej i Rzeszowskiej.

Złoto, srebro i brąz dla Politechniki Warszawskiej

Studenci z Międzywydziałowego Koła Naukowego SAE AeroDesign działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa PW wzięli udział we wszystkich trzech konkursowych klasach: Regular, Micro i Advanced. Bezkonkurencyjni okazali się w klasie Regular ‒ wygrali klasyfikację generalną i klasyfikację lotów. Dodatkowo zajęli drugie miejsce w klasyfikacji lotów i trzecie w klasyfikacji generalnej klasy Micro, a w klasie Advanced byli trzeci w lotach i trzeci w łącznej punktacji. Politechnikę Warszawską reprezentował dwunastoosobowy zespół w składzie: Daniel Pyś, Weronika Stolarczyk, Aleksandra Pakuła, Marcin Janoszuk, Piotr Czubak, Tomasz Raczkowski, Piotr Pacuszka, Michał Modzelewski, Justyna Głuchowska,Tomasz Sadowy Sadowski, Urszula Gołyska i Tomasz Sawina.

Politechnika Rzeszowska z pięcioma srebrnymi medalami

Koło naukowe EUROAVIA Rzeszów wywalczyło 5 srebrnych medali. Studenci Politechniki Rzeszowskiej zdobyli drugie miejsca w klasyfikacji generalnej w klasie „regular” oraz w klasie „micro”. Drugie miejsca EUROAVIA Rzeszów wywalczyła także za prezentację techniczną w klasie „regular" i w klasie „micro” oraz za podniesiony ładunek w klasie „regular”. W zespole EUROAVII Rzeszów zanleźli się: Bartosz Kaźmierski, Bartosz Filipkowski, Michał Jakubowski, Katarzyna Kaczorowska, Łukasz Oryszczak, Aleksandra Pasich oraz Damian Świrk.

Wyjazd na zawody odbył się w ramach projektu „Najlepsi z najlepszych! 3.0.”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014‒2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zdjęcia (2)