W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

NKN FORUM: jak kształcić studentów po wejściu w życie Konstytucji dla Nauki? [ZAPOWIEDŹ]

15.05.2019

Kształcenie na poziomie wyższym, jego jakość i sposoby jej oceny - to podstawowe tematy, które poruszone zostaną na najbliższej konferencji organizowanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Gdyni w ramach NKN FORUM. Projekt ma za zadanie wspomóc środowisko akademickie we wdrażaniu reformy szkolnictwa wyższego i nauki.

Poczet sztandarowy - studenci w galowych mundurach stoją przed budynkiem akademii.

20 maja 2019 roku w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni odbędzie się kolejna debata z cyklu NKN FORUM poświęcona kształceniu na poziomie wyższym. Dyskusja koncentrować się będzie przede wszystkim wokół dwóch kluczowych obszarów. Pierwszy to wymagania i szanse, jakie przed procesem kształcenia na uczelniach stawiają przepisy Konstytucji dla Nauki. Drugi obszar to problematyka jakości kształcenia w różnych typach uczelni w Polsce.

Jak się zapisać?

NKN FORUM to stworzona przez MNiSW przy udziale środowiska akademickiego płaszczyzna wymiany doświadczeń, przemyśleń i dobrych praktyk związanych z wdrażaniem zmian w nauce i szkolnictwie wyższym. Do tej pory odbyły się dwie debaty - o nowych statutach uczelni i szkołach doktorskich.

Organizatorzy przyjęli zasadę, że to uczelnie zgłaszają uczestników debaty. Link do rejestracji wysyłany jest do rektoratów wszystkich uczelni publicznych i części niepublicznych. Udział w konferencji jest darmowy.

Więcej informacji

  • Program i dodatkowe informacje na stronie: www.nkn.gov.pl.
  • Kontakt z organizatorami: nknforum@amw.gdynia.pl
  • Sprawy merytoryczne dot. debaty: +48 502 760 252
  • Sprawy organizacyjne: +48 667 235 180 | +48 606 885 499