W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ogłoszenie o otwartym naborze partnera do projektu ZSUN etap II

28.10.2016

Ogłoszenie o otwartym naborze partnera do projektu
„Zintegrowany system usług dla nauki – etap II”

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, działając zgodnie z art. 33 ust. 2 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014 – 2020 (Dz. U. z 2014 r. poz. 1146, z późn. zm.), ogłasza otwarty nabór partnera do realizacji projektu „Zintegrowany system usług dla nauki – etap II” (ZSUN II) w ramach Poddziałania 2.3.1 „Cyfrowe udostępnienie informacji sektora publicznego ze źródeł administracyjnych i zasobów nauki” (typ projektu: cyfrowe udostępnienie ISP ze źródeł administracyjnych) Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020.

Regulamin naboru na partnera projektu

I. Cel partnerstwa

Szczegółowe opracowanie koncepcji projektu (w tym współprzygotowanie wniosku projektowego, który będzie składany w partnerstwie z MNiSW w konkursie ogłoszonym dnia 31 sierpnia 2016 r. przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa dla Poddziałania 2.3.1 POPC, typ projektu: cyfrowe udostępnienie ISP ze źródeł administracyjnych) i realizacja II etapu budowy Zintegrowanego Systemu Usług Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach projektu „Zintegrowany system usług dla nauki – etap II” (ZSUN II). Projekt ma na celu stworzenie zintegrowanej platformy informacyjnej, która będzie gromadzić, przetwarzać oraz udostępniać dane o szkolnictwie wyższym i nauce w Polsce.

II. Zakres tematyczny partnerstwa

  1. Inwentaryzacja danych;
  2. Opracowanie specyfikacji podsystemów informatycznych i bazodanowych, w szczególności w kontekście systemu wdrażanego w ramach POPC;
  3. Przygotowanie wniosku o dofinansowanie w ramach POPC wraz z załącznikami (m.in. studium wykonalności);
  4. Realizacja systemu i podsystemów informatycznych i bazodanowych wraz z ich wdrożeniem i integracją.

III. Liczba partnerów

W ramach naboru partnerów Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, jako partner wiodący Projektu (Lider), planuje wybór tylko jednego partnera.

IV. Wymagania formalne

  1. O udział w postępowaniu może ubiegać się kandydat na partnera, który spełnia następujące wymagania:
    1. Podmiot jest jednostką naukową w rozumieniu ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o zasadach finansowania nauki (Dz. U. z 2014 r. poz. 1620);
    2. Posiada niezbędną wiedzę i doświadczenie, w tym:
      • zrealizował w okresie ostatnich 3 lat projekty informatyczne w obszarze  tworzenia, integracji i udostępniania baz danych zbieżne z celami partnerstwa, w tym co najmniej jeden projekt o wartości co najmniej 5 mln zł. W przypadku realizacji projektów partnerskich (lub podwykonawstwa) warunek ten uważa się za spełniony, gdy wartość projektu w części realizowanej przez podmiot zgłaszający swoją kandydaturę na partnera wynosi co najmniej 5 mln zł;
      • zrealizował w okresie ostatnich 3 lat przynajmniej 1 projekt informatyczny finansowany ze środków funduszy strukturalnych Unii Europejskiej, w wyniku czego posiadł praktyczną wiedzę nt. realizacji i rozliczania projektów finansowanych ze środków funduszy strukturalnych UE;
      • posiada potencjał osobowy zdolny do realizacji działań określonych w pkt II, w tym w szczególności posiada w zespole informatycznym, zatrudnionych w oparciu o umowę o pracę, co najmniej:
        -  2 projektantów systemów IT z doświadczeniem min. 3-letnim,
        -  2 testerów systemów IT z doświadczeniem min. 3-letnim,
        -  10 programistów z doświadczeniem min. 3-letnim,
        -  1 kierownika projektów IT z doświadczeniem min. 3-letnim, posiadającego doświadczenie w kierowaniu co najmniej jednym projektem o wartości nie mniejszej niż 5 mln zł;
    3. Posiada potencjał finansowy, techniczny i organizacyjny zapewniający sprawną realizację projektu;
    4. Nie jest podmiotem powiązanym w rozumieniu załącznika I do rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznającego niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w zastosowaniu art. 107 i 108 Traktatu (Dz. Urz. UE L 187 z 26.06.2014, str 1.;
    5. Nie jest podmiotem wykluczonym z możliwości otrzymania dofinansowania.
  2. Do zgłoszenia należy dołączyć:
    1. Dokumenty potwierdzające status prawny kandydata na partnera i umocowanie osób go reprezentujących;
    2. Statut lub (inny równorzędny dokument) potwierdzający spełnienie wymagań określonych w pkt IV.

V. Sposób i termin składania zgłoszeń

  1. Termin do składania zgłoszeń wynosi 21 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia o naborze na stronie internetowej: www.nauka.gov.pl. O zachowaniu terminu decyduje data wpływu zgłoszenia do siedziby Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
  2. W przypadku złożenia zgłoszenia po terminie, o którym mowa w pkt 1, pozostawia się je bez rozpatrzenia.
  3. Kandydat na partnera może złożyć jedno zgłoszenie w ramach naboru.
  4. Zgłoszenie oraz wszystkie załączniki do zgłoszenia powinny być podpisane przez osobę upoważnioną do reprezentowania kandydata na partnera zgodnie z zasadami reprezentacji wynikającymi z publicznych rejestrów, statutu lub zgodnie z załączonym pełnomocnictwem. Podpisy na zgłoszeniu w postaci papierowej należy złożyć w sposób umożliwiający identyfikację osoby podpisującej (podpis czytelny lub pieczęć imienna). W razie zaistnienia, w trakcie procedury wyłaniania ofert do realizacji, zmian osób uprawnionych do składania oświadczeń woli w imieniu Oferenta, należy niezwłocznie, w formie pisemnej, poinformować o tym fakcie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz załączyć kopię, poświadczoną za zgodność z oryginałem, dokumentu potwierdzającego tę zmianę.

VI. Miejsce składania zgłoszeń

Zgłoszenia należy:

  1. w postaci papierowej, wraz z wersją zapisaną na nośniku elektronicznym, złożyć w siedzibie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego lub przesłać na adres:
    Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
    Departament Innowacji i Rozwoju
    ul. Hoża 20, 00-529 Warszawa
    albo
  2. w postaci dokumentu elektronicznego opatrzonego podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP lub bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu: przesłać na elektroniczną skrzynkę podawczą MNiSW przy wykorzystaniu formularza pisma ogólnego na platformie ePUAP.

VII. Kryteria wyboru

  1. Zgodność zakresu działalności kandydata na partnera z celami partnerstwa.
  2. Klarowność i wykonalność przedstawionej propozycji koncepcji projektu „Zintegrowany system usług dla nauki – etap II” (ZSUN II).
  3. Deklarowany wkład kandydata na partnera w realizację celu partnerstwa, w tym:
    1. Zasoby ludzkie – kadra zaangażowana w realizację Projektu, kwalifikacje, doświadczenie merytoryczne kadry itp.
    2. Potencjał organizacyjny – wypracowane procedury, standardy pracy, sposoby działania organizacji i współpracy z innymi podmiotami związane z obsługą zbiorów, baz danych itp.;
    3. Potencjał finansowy – rozumiany w szczególności jako zdolność do zaangażowania zasobów Partnera związanych z ponoszeniem kosztów operacyjnych (kosztów pośrednich) związanych z prowadzeniem projektu. Potencjał finansowy powinien być opisany zgodnie z rozdziałem 8.4 Wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności na lata 2014-2020.
    4. Potencjał techniczny – posiadanie zasobów lokalowych, sprzętu, systemów informatycznych w szczególności mających związek z procesami dot. zarządzaniem zbiorami, bazami danych itp.
  4. Doświadczenie kandydata na partnera w realizacji projektów zbieżnych z celami partnerstwa w tym:
    1. Rodzaje projektów i zakres tematyczny realizowanych działań;
    2. Liczba i wartość projektów realizowanych w latach 2013-2015 w obszarze zbieżnym z celami partnerstwa;
    3. Liczba i wartość projektów informatycznych realizowanych w latach 2013-2015 i finansowanych z środków funduszy strukturalnych Unii Europejskiej.

VIII. Ocena i tryb wyboru zgłoszenia

  1. Oceny zgłoszeń dokonuje komisja powołana przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
  2. Komisja dokonuje oceny formalnej zgłoszeń zgodnie z wymogami, o których mowa w pkt IV, V i VI ogłoszenia.
  3. W przypadku stwierdzenia braków formalnych zgłoszenia przewodniczący Komisji może wezwać kandydata na partnera do ich usunięcia w terminie 3 dni roboczych od dnia doręczenia wezwania.
  4. Nieuzupełnienie braków formalnych w terminie, o którym mowa w pkt 3, skutkować będzie pozostawieniem zgłoszenia bez rozpatrzenia.
  5. Ocenie merytorycznej podlegać będą wyłącznie zgłoszenia spełniające wymogi formalne, o których mowa w pkt IV, V, i VI ogłoszenia.
  6. Komisja dokonuje oceny merytorycznej zgłoszeń w oparciu o kryteria wskazane w pkt VII ogłoszenia oraz przy uwzględnieniu art. 33 ustawy o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowych w perspektywie finansowej 2014-2020.
  7. Każde z kryteriów wymienionych w pkt VII będzie punktowane w skali 0-10 pkt (waga każdego z kryteriów wynosi 1). Maksymalna liczba punktów możliwa do uzyskania wynosi 40. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego dokona wyboru zgłoszenia, które uzyska najwyższą ocenę punktową. Jeżeli dwa lub więcej zgłoszeń najwyżej ocenionych uzyska tę samą ocenę punktową, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego wybierze spośród nich zgłoszenie, które uzyska najwyższą ocenę punktową w zakresie kryterium nr 2 (Klarowność i wykonalność przedstawionej propozycji koncepcji projektu „Zintegrowany system usług dla nauki – etap II”). Jeżeli nadal nie będzie można dokonać wyboru najwyżej ocenionej oferty, ze względu na identyczną ocenę punktową dwóch lub więcej zgłoszeń, nabór na partnera zostanie unieważniony.

IX. Postanowienia końcowe

  1. Niniejszy nabór nie jest zobowiązaniem do podpisania umowy. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego zastrzega sobie prawo do unieważnienia naboru bez podania przyczyny na każdym etapie postępowania.
  2. W przypadku unieważnienia naboru Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody, jakie poniósł z tego tytułu podmiot zainteresowany zgłoszeniem swojej kandydatury lub kandydat na partnera, który dokonał zgłoszenia, w szczególności Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego nie ponosi odpowiedzialności za koszty przygotowania zgłoszenia.
  3. Wyniki naboru zostaną przekazane drogą elektroniczną podmiotom biorącym udział w naborze i ogłoszone na stronie internetowej www.nauka.gov.pl oraz w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie podmiotowej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
  4. Po ogłoszeniu wyników naboru z wybranym partnerem zostanie podpisana umowa o partnerstwie regulująca szczegółowe warunki współpracy i role przy przygotowaniu i realizacji Projektu.
  5. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego zastrzega sobie prawo do negocjowania warunków realizacji celu partnerstwa, w tym do negocjowania koncepcji projektu, a także do wypowiedzenia umowy o partnerstwie.
  6. W przypadku wystąpienia okoliczności uniemożliwiającej zawarcie umowy partnerstwa z wybranym w wyniku naboru partnerem najwyżej ocenionym, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego dopuszcza możliwość zawarcia umowy partnerstwa z podmiotem, który jako następny w kolejności został najwyżej oceniony.
  7. Od dokonanej oceny formalnej, merytorycznej oraz ogłoszonego wyniku naboru nie przysługuje odwołanie.
  8. Pytania dotyczące aplikowania do otwartego naboru partnera do wspólnego przygotowania i realizacji Projektu można przesyłać na adres e-mail: cyfryzacja@nauka.gov.pl.

Materiały

ePUAP (Link otworzy się w nowym oknie)
Informacja w serwisie MR (Link otworzy się w nowym oknie)
www.nauka.gov.pl
Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
22.12.2023 18:46 administrator gov.pl
Pierwsza publikacja:
22.12.2023 18:46 administrator gov.pl
{"register":{"columns":[]}}