Podwójne stulecie – kolejna konferencja z cyklu Polonia Restituta

Front budynku Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego

10 grudnia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbędzie się debata „Kultura i tożsamość”. Będzie to ósme już spotkanie w ramach cyklu „Polonia Restituta. Dekalog dla Polski w 100-lecie odzyskania niepodległości”.

Tym razem uczestnicy będą debatować o wzajemnym wpływie kultury i tożsamości Polaków i innych narodów w przeszłości i obecnie oraz o tym jakie perspektywy w dobie globalizacji stoją przed narodową kulturą i narodową tożsamością. To właśnie patron i jeden z najwybitniejszych wykładowców KUL święty Jan Paweł II podkreślał, że kultura decyduje o tożsamości człowieka, mówił też: „To dzięki kulturze naród polski przetrwał 123 lata niewoli i pozostał sobą”.

Lubelska konferencja, jak cały cykl Polonia Restituta, jest częścią obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, ale także częścią obchodów 100-lecia KUL. Wśród zaproszonych gości oprócz wybitnych uczonych posłuchać będzie można między innymi, wieloletniego ambasadora Izraela w Polsce Szewacha Weissa i reżysera filmowego Krzysztofa Zanussiego.

Trwa rejestracja na konferencję.

Formularz zgłoszeniowy

Navigation Menu

Metrics