W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Polsko-Francuski Rok Nauki - zapraszamy do współpracy

05.02.2019

W związku ze stuleciem przywrócenia stosunków dyplomatycznych Polska i Francja zdecydowały się na organizację Polsko-Francuskiego Roku Nauki. Ministrowie odpowiedzialni za badania i szkolnictwo wyższe obu krajów - Jarosław Gowin i Frédérique Vidal - podpisali właśnie wspólną deklarację w tej sprawie.

Na białym tle logotyp polsko-francuskiego roku nauki 2019 w kolorach flagi Francji i Polski

Polsko-Francuski Rok Nauki umożliwi pogłębienie i wzbogacenie współpracy między Polską a Francją, w szczególności między polskimi i francuskimi instytucjami szkolnictwa wyższego oraz instytucjami badawczymi. Inicjatywa odbywa się pod patronatem ministerstw odpowiedzialnych za sprawy zagraniczne oraz ministerstw odpowiedzialnych za badania naukowe.

W ramach roku nauki zorganizowany zostanie szereg wydarzeń w obszarach uznanych jako strategiczne: współpraca w ramach europejskiego programu w zakresie badań naukowych, wymiana doświadczeń i specjalistycznej wiedzy w dziedzinie badań, współpraca naukowa i technologiczna z przedstawicielami przemysłu, mobilność naukowców pomiędzy polskimi i francuskimi instytucjami naukowymi.

Rok zostanie oficjalnie zainaugurowany w Paryżu w marcu 2019 roku, przy okazji I Polsko-Francuskiego Forum Rektorów i Prezydentów Uniwersytetów, a zakończy się w Polsce w grudniu 2019 roku.  

W ramach tej inicjatywy wszystkie polskie i francuskie instytucje szkolnictwa wyższego, nauki i innowacji są zaproszone do współpracy i zgłaszania projektów, w celu objęcia ich patronatem i wpisania w program wydarzeń Polsko-Francuskiego Roku Nauki. 

Szczegółowe informacje wraz z procedurą dotycząca zaproszenia do współpracy będą publikowane na stronach internetowych ambasad:

Ambasada Francji w Polsce: www.pl.ambafrance.org

Ambasada RP w Paryżu: www.paryz.msz.gov.pl


Kontakt dotyczący wydarzeń w Polsce:

Anna MAJDA – Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

anna.majda@mnisw.gov.pl, tel. (+48) 22 529 24 98 

Christophe PAOLI – Ambasada Francji w Polsce

christophe.paoli@diplomatie.gouv.fr, tel. (+48) 22 529 30 79

Materiały

Współpraca polsko-francuska - zobacz film!

Zdjęcia (1)