W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Posiedzenie polsko-ukraińskiej Komisji Naukowo-Technicznej

23.12.2019

23 grudnia 2019 r. w siedzibie NAWA zebrała się polsko-ukraińska Komisja Naukowo-Techniczna, mająca na celu rozstrzygnięcie konkursu na wspólne projekty, realizowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej.

W komisji po stronie polskiej wzięli udział:

Łukasz Wojdyga, dyrektor Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej;

Prof. Katarzyna Chałasińska-Macukow, była rektor Uniwersytetu Warszawskiego, reprezentująca komisję ewaluacyjną;

Katarzyna Pietruszyńska, kierownik Pionu Programów dla Naukowców, NAWA

Paweł Kurzyński, starszy specjalista w Pionie Programów dla Naukowców, NAWA;

Jadwiga Mrozowska, główny specjalista, Ministerstwo nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Stronę ukraińską reprezentowali:

Dr Yuriy Polyukhovych, wiceminister Edukacji i Nauki Ukrainy, przewodniczący komisji po stronie ukraińskiej;

Dr Tetiana Shevtsova, starszy specialista w Wydziale Programów Międzynarodowych, Unijnych i Innowacji w Departamencie Rozwoju Naukowego i Technicznego, Dyrektoriat Nauki w Ministerstwie Edukacji i Nauki Ukrainy;

Dr Valerii Kyslyi, starszy specjalista w Wydziale Programów Międzynarodowych, Unijnych i Innowacji w Departamencie Rozwoju Naukowego i Technicznego, Dyrektoriat Nauki w Ministerstwie Edukacji i Nauki Ukrainy, sekretarz delegacji ukraińskiej;

Ihor Baranetskyi, Ambasada Ukrainy w RP;

Vitalii Bilyi, Ambasada Ukrainy w RP.

Strona polska otrzymała 186 a strona ukraińska 177 propozycji, z czego 171 projektów zostało poddane ewaluacji. Wspólną decyzją  komisja wyłoniła 15 zwycięskich projektów z różnych dziedzin nauki, które realizowane będą w okresie od 1 stycznia 2020 r. do 31 grudnia 2021 r.

Projekty zostały poddane ocenie zgodnie z procedurami obowiązującymi każdą ze stron. Projekty złożone tylko po jednej stronie zostały odrzucone automatycznie.

Materiały

Lista zwycięskich projektów
20191230​_tabela​_konkurs.pdf 0.12MB
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej