W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Prof. dr hab. Grzegorz Wrochna podsekretarzem stanu w MNiSW

17.12.2019

16 grudnia 2019 r. prof. dr hab. Grzegorz Wrochna został powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego na stanowisko podsekretarza stanu resortu nauki.

Powołanie prof. Grzegorza Wrochny na stanowisko podsekretarza stanu w MNiSW. Prof. Wrochna i minister Gowin stoją na tle ściany z logiem MNiSW i flag Polski i UE.

Nowy wiceminister jest profesorem nauk fizycznych. W latach 1986–1991 pracował na Wydziale Fizyki UW, współpracował z ośrodkami DESY w Hamburgu i CERN w Genewie. W latach 1991–1998 w CERN uczestniczył w projektowaniu i budowie eksperymentu CMS przy Wielkim Zderzaczu Hadronów LHC. Od 1999 pracował w Instytucie Problemów Jądrowych, od 2006 jako dyrektor. Był inicjatorem utworzenia Narodowego Centrum Badań Jądrowych w 2011 r. i jego dyrektorem do 2015 r.

Więcej informacji w biogramie prof. Grzegorza Wrochny.