W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ready, Study, Go! Poland w Indiach

25.11.2016

W dniach 10-12 listopada br. oferta polskiego szkolnictwa wyższego pod szyldem kampanii „Ready, Study, Go! Poland” była promowana podczas 12. edycji konferencji poświęconej szkolnictwu wyższemu oraz współpracy Indii z Unią Europejską w dziedzinie edukacji, która miała miejsce w New Delhi. Posiedzenie zostało zorganizowane przez Federację Indyjskich Izb Handlu i Przemysłu (FICCI), Indyjskie Ministerstwo Handlu i Przemysłu oraz tamtejsze Ministerstwo Rozwoju Zasobów Ludzkich.

W konferencji wzięła udział Martine Reicherts, dyrektor generalna odpowiedzialna za edukację i kulturę w Komisji Europejskiej. W swoim przemówieniu M. Reicherts podkreślała, jak duże znaczenie dla Unii Europejskiej ma współpraca z Indiami, co przekłada się na dostępność mobilności z krajami partnerskimi, w tym Indii, w ramach programu Erasmus+.

Konferencji towarzyszyły targi edukacyjne, podczas których pod szyldem kampanii Ready, Study, Go! Poland Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji prezentowała możliwości studiowania w Polsce. Polskie stoisko było zlokalizowane w pawilonie Unii Europejskiej Study in Europe i cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających. W ciągu trzech dni targi odwiedziło tysiące osób. Polska delegacja spotkała się z ambasadorem RP w Indiach Tomaszem Łukaszukiem. Rozmawiano o największych wyzwaniach i problemach w kontekście współpracy Indii z Polską w obszarze edukacji i szkolnictwa wyższego. Polskie stoisko odwiedził również dyrektor generalny Instytutu Polskiego w New Delhi Roland Chojnacki.

Indie pozostają strategicznym kierunkiem dla Polski w kontekście współpracy w obszarze edukacji. W kraju tym działa 720 uczelni wyższych i 45 000 koledży, w których kształci się 31 milionów osób, co czyni indyjski system szkolnictwa wyższego jednym z największych na świecie (dane za rok 2013, www.ficci-hes.com). W poprzednim roku akademickim w Polsce w pełnych studiach uczestniczyło 790 studentów, 37 doktorantów oraz 25 stażystów będących obywatelami Indii. Polskie uczelnie rozwijają również współpracę z Indiami w ramach programu Erasmus+. Dzięki akcji International Credit Mobility, która dopuszcza mobilność z krajami partnerskimi, na podstawie umowy podpisanej w 2015 r. zrealizowano 62 mobilności z Indiami, a w ramach umowy z roku 2016 - 36 mobilności. W ramach projektów centralnych Erasmus Mundus Master Courses realizowanych z udziałem polskich uczelni zostało zakwalifikowanych 21 studentów oraz 11 pracowników z Indii.

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
22.12.2023 18:08 administrator gov.pl
Pierwsza publikacja:
22.12.2023 18:08 administrator gov.pl
{"register":{"columns":[]}}