W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

„Strefa komfortu PSRP” – kontynuacja projektu Parlamentu Studentów RP

23.04.2021

Parlament Studentów RP kontynuuje projekt pomocy psychologicznej „Strefa komfortu PSRP”. W ramach tej inicjatywy każdy student może skorzystać z terapii on-line lub wziąć udział w webinariach prowadzonych przez specjalistów. W 2021 r. Ministerstwo Edukacji i Nauki przeznaczyło na kontynuowanie akcji blisko 380 tys. zł.

Kilka śmiejących się i rozmawiających ze sobą dziewcząt. Całość przykryta mocną zieloną poświatą, która dodatkowo rozmazuje się delikatnie pośrodku. Logotyp akcji Strefa Komfortu PSRP i podpis Wejdź do strefy komfortu z PSRP Dowiedz się więcej na temat zdrowia psychicznego.

Wsparcie psychologiczne dla studentów 

Ministerstwo Edukacji i Nauki dostrzega problemy natury psychicznej w środowisku akademickim, dlatego kontynuuje wsparcie finansowe projektu „Strefa komfortu PSRP”.  Tegoroczna edycja przedsięwzięcia została rozszerzona o nowe elementy.  

Założenia „Strefy Komfortu PSRP” na rok 2021:

  • kontynuowanie i rozszerzenie działań informacyjnych i promocyjnych związanych z realizacją webinarów, publikacją artykułów, infografik i innych treści upowszechniających wiedzę z zakresu wsparcia psychologicznego;
  • wprowadzenie możliwości „terapii”, czyli cyklu stałych spotkań ze specjalistami;
  • aktualizacja  bazy miejsc (powiększenie) świadczących nieodpłatne wsparcie psychologiczne;
  • wprowadzenie sesji mentoringowych dla samorządów studenckich, które podejmują działania w zakresie wsparcia psychologicznego;
  • opracowanie publikacji dotyczącej dobrych praktyk w zakresie wsparcia psychologicznego na uczelniach.

Projekt rozpoczął się w 2020 r. i został dofinansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. 

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie akcji. Za pośrednictwem strony studenci mogą zapisać się na e-wizyty u psychoterapeuty lub anonimowo skonsultować określone problemy on-line.
 

{"register":{"columns":[]}}