W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Sukcesy polskich uczelni w światowym rankingu „Financial Times”

10.09.2018

20. miejsce na świecie pod względem jakości studiów magisterskich z zakresu zarządzania dla Akademii Leona Koźmińskiego i awans o 9. oczek dla Szkoły Głównej Handlowej w tej samej kategorii – oto sukcesy polskich uczelni w opublikowanym właśnie przez Finacial Times rankingu „Masters in Management programmes”. Zestawienie objęło ponad 100 szkół wyższych z 27 państw z całego świata, w których uczy się ponad 30 tys. studentów.

Grafika - logo MNiSW

To już czternasta edycja rankingu, który wskazuje najlepsze na świecie szkoły biznesu, prowadzące studia z zarządzania. Pierwsza z nich odbyła się w 2005 roku. Na tegorocznym podium rankingu uplasował się Uniwersytet St. Gallen ze Szwajcarii, HEC Paris, a także London Business School. Warszawska Akademia Leona Koźmińskiego, uzyskując 20. lokatę, wyprzedziła tym samym takie uznane szkoły, jak międzynarodowa Skema Business School (25.), Eada z Barcelony (35.), czy Aalto University z Finlandii (46.).

Żeby przystąpić do rywalizacji, trzeba było spełnić określone kryteria – między innymi wypuszczać z murów uczelni co roku minimum trzydziestu absolwentów. Ranking opiera się na informacjach zbieranych z dwóch niezależnych od siebie źródeł – z samych uczelni, a także od absolwentów, którzy studia skończyli w 2015 roku. W ocenie szkół wyższych brano pod uwagę 17 kryteriów. Wśród nich największe znaczenie miały obecne średnie zarobki byłych studentów, a także dynamika wzrostu pensji w ostatnich latach.

Z rankingiem można zapoznać się na tej stronie: http://rankings.ft.com/businessschoolrankings/masters-in-management-2018