W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

„W drogę z mistrzem” – warsztaty dotyczące praktyk zawodowych z udziałem wiceminister Marzeny Machałek

21.04.2022

Sekretarz Stanu w MEiN Marzena Machałek uczestniczyła w warsztatach dotyczących opracowania programu praktyk zawodowych w oddziałach KGHM Polska Miedź S.A. Spółka angażuje się w działania wspierające rozwój szkolnictwa branżowego – organizuje system praktyk, staży i stypendiów oraz wsparcia merytorycznego dla uczniów z klas patronackich. Dwudniowe warsztaty realizowane pod hasłem „W drogę z mistrzem” zostały objęte honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

Na scenie do mikrofonu przemawia wiceminister Marzena Machałek. Ubrana w granatowy garnitur i żółtą bluzkę. Po obydwu stronach sceny widać posągi przedstawiające lwy. W tle napis Karpacz oraz data 21-22 kwietnia oraz zielony napis pod datą W drogę z mistrzem W drogę z mistrzem – wydarzenie z udziałem minister Marzeny Machałek

Podczas warsztatów Sekretarz Stanu w MEiN zwróciła uwagę, że współpraca szkół z pracodawcami jest niezbędna do efektywnego kształcenia i rozwoju szkolnictwa branżowego. Pozwala przygotować wysoko wykwalifikowanych pracowników, którzy będą odpowiadali na wyzwania współczesnego rynku pracy.

Wiceminister Marzena Machałek dziękowała władzom KGHM za działania na rzecz kształcenia zawodowego, które spółka realizuje konsekwentnie od kilku lat. Podkreśliła, że z roku na rok zwiększa się liczba uczniów, którzy mogą korzystać z oferty przygotowanej przez KGHM. 

Dwudniowe warsztaty „W drogę z Mistrzem” zostały zorganizowane w ramach programu „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej”.

Działania KGHM wspierające rozwój szkolnictwa branżowego  

KGHM Polska Miedź S.A. konsekwentnie realizuje działania wspierające rozwój szkolnictwa branżowego. W 2018 r. uruchomiła program „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej”, którego celem jest dostosowanie kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy, w szczególności KGHM.  

W obecnym roku szkolnym obejmuje patronatem aż dziewięć szkół. Uczniowie z klas patronackich kształcą się w zawodach cenionych i poszukiwanych na rynku pracy, m.in.: elektromechanik, mechatronik, technik górnictwa podziemnego czy technik przemysłu metalurgicznego. Jest ich prawie 1900. Młodzi ludzie nie tylko odbywają praktyki i staże. Mogą liczyć również na pomoc merytoryczną pracowników, materiały dydaktyczne oraz stypendia. 

W ramach programu spółka organizuje cykliczne warsztaty skierowane do przedstawicieli szkół patronackich oraz instruktorów praktycznej nauki zawodu. 
 

{"register":{"columns":[]}}