W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wiceminister Gdula na UKSW: traktujmy pracę jako obszar, w którym dokonujemy twórczości i samorealizacji

19.04.2024

Wiceminister nauki Maciej Gdula wziął udział w konferencji „Praca: wartość i fenomen. Refleksja Humanistyczna”. Konferencję zorganizował Instytut Językoznawstwa i Instytut Literaturoznawstwa na Wydziale Nauk Humanistycznych UKSW w Warszawie. Wydarzenie było okazją do pogłębienia dyskusji na temat fenomenu i wartości pracy.

Wiceminister Gdula stoi za stołem, mówi do mikrofonu, obok niego siedzi kilka osób.

Jakość pracy na uczelniach

O docenieniu pracy naukowców oraz o istotnym znaczeniu jakości pracy mówił, podczas konferencji zorganizowanej przez UKSW, podsekretarz stanu w MNiSW Maciej Gdula. – Wiem, że Państwo jako naukowcy przez wiele lat mieli poczucie, że Wasza praca nie jest dobrze wynagradzana. Cieszę się, że jako przedstawiciel Ministerstwa mogę powiedzieć, że jest lepiej i mam nadzieję, że w kolejnych latach naukowcy będą zarabiać więcej. Chciałbym zwrócić uwagę na coś, co wykracza poza kwestie materialne - coraz ważniejszym tematem jest jakość pracy na uczelniach. Powinniśmy to badać, bo praca na uczelni powinna być bezpieczna, twórcza oraz powinna dawać poczucie sensu - mówił podczas uroczystego otwarcia konferencji podsekretarz stanu w MNiSW Maciej Gdula.

Praca jako obszar twórczości i samorealizacji

Wiceminister podczas konferencji podkreślił znaczenie pracy jako obszaru, który daje poczucie zawodowej satysfakcji i spełnienia. – Wydaje mi się, że to są dwa równie ważne cele: dbanie o równowagę i jakość pracy, co ma konsekwencje dla naszego życia. Traktujmy pracę jako obszar, w którym dokonujemy twórczości i samorealizacji oraz obszar, który daje nam poczucie satysfakcji, pozwala nam zarabiać na życie oraz daje poczucie dumy.

Refleksja nad fenomenem i wartością pracy

Celem konferencji jest stworzenie platformy do wymiany opinii dla badaczy z dziedziny nauk humanistycznych i społecznych, którzy chcą zająć się pogłębioną refleksją nad fenomenem i wartością pracy. Praca jako zjawisko życia społecznego i gospodarczego, dotychczas interesowała  badaczy nauk prawnych, politycznych i ekonomicznych, rzadziej – nauk społecznych lub nauk humanistycznych. Praca jest doświadczeniem powszechnym, łączącym wszystkich ludzi, dlatego tegoroczna konferencja została zainicjowana przez Wydział Nauk Humanistycznych UKSW w Warszawie. Konferencja potrwa dwa dni (19 - 20 kwietnia). Uczestnikami wydarzenia są językoznawcy, literaturoznawcy, kulturoznawcy, historycy, psycholodzy, socjolodzy, pedagodzy i inni badacze z dziedziny nauk humanistycznych oraz społecznych zainteresowani zagadaniem pracy. Organizatorzy planują również wydanie monografii pokonferencyjnej w Wydawnictwie Naukowym UKSW.

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}