W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wsparcie B+R

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego jest beneficjentem projektu pozakonkursowego POIR na wsparcie zarządzania badaniami naukowymi i komercjalizacją wyników prac B+R w jednostkach naukowych i przedsiębiorstwach w ramach działania „Zwiększenie potencjału kadrowego sektora B+R".

Komercjalizacja wyników badań naukowych i prac rozwojowych

Celem projektu jest wsparcie podmiotów działających na rzecz nauki, prowadzących aktywną działalność w zakresie komercjalizacji wyników badań naukowych i prac rozwojowych, w inicjowaniu współpracy środowiska naukowego z otoczeniem gospodarczym oraz w realizowaniu zadań, które doprowadzą do zastosowania wyników tych badań i prac na gruncie konkretnych rozwiązań rynkowych.

W ramach projektu realizowany jest m.in. program pn.: “Inkubator Innowacyjności +”, który stanowi kontynuację pilotażowego przedsięwzięcia „Inkubator Innowacyjności” finansowanego w ramach projektu systemowego POIG.

W Programie udzielane jest wsparcie na rzecz Inkubatorów Innowacyjności - uczelnianych CTT i spółek celowych lub utworzonego konsorcjum tych podmiotów na:

  • prowadzenie prac przedwdrożeniowych,
  • przygotowanie projektów komercjalizacji wyników badań naukowych i prac rozwojowych,
  • inicjowanie oraz wzmacnianie współpracy między środowiskiem naukowym a otoczeniem gospodarczym.