XIV edycja Konkursu o Nagrodę Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego
28.04.2025
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Komisja Nadzoru Finansowego zapraszają do udziału w XIV edycji Konkursu o Nagrodę Przewodniczącego KNF na najlepszą pracę doktorską z zakresu rynku finansowego. Zachęcamy autorów rozpraw doktorskich obronionych w 2024 roku do ubiegania się o atrakcyjne nagrody finansowe.
Cel Konkursu
Konkurs ma na celu inspirowanie rozwoju rynku finansowego oraz wspieranie jego innowacyjności poprzez zwiększanie zainteresowania środowiska akademickiego zagadnieniami związanymi z organizacją, funkcjonowaniem i nadzorem nad rynkiem finansowym.
Kto może wziąć udział?
Do udziału zaproszeni są autorzy prac doktorskich: napisanych w języku polskim lub angielskim, na podstawie których nadano stopień naukowy doktora w Rzeczypospolitej Polskiej w roku 2024.
Nagrody
Kapituła Konkursu powoływana przez Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego przyzna:
- nagrodę główną w wysokości 15 000 zł brutto,
- możliwość przyznania wyróżnienia w wysokości 5 000 zł brutto.
Jak zgłosić pracę?
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 18 sierpnia 2025 roku. Prace doktorskie można przesyłać:
- osobiście – do Kancelarii Ogólnej (Biura Podawczego) Urzędu KNF,
- pocztą – na adres korespondencyjny Urzędu KNF z dopiskiem na kopercie „Konkurs na pracę doktorską (Departament Komunikacji Społecznej)”,
- elektronicznie – poprzez elektroniczną skrzynkę podawczą Urzędu KNF: /2447pvjake/SkrytkaESP.
Szczegóły dotyczące Konkursu, w tym regulamin, dostępne są na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego.