W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

XIV konferencja ELTE 2023 z udziałem wiceministra Wojciecha Murdzka

19.04.2023

Od 18 do 21 kwietnia trwa kolejna edycja Konferencji Naukowej Technologia Elektronowa ELTE. Podczas wydarzenia prezentowane są wyniki prac studentów, doktorantów i pracowników naukowych prowadzących badania z zakresu elektroniki, fotoniki i energoelektroniki, w tym znajdujących zastosowanie w naukach medycznych i bioinżynierii oraz w działaniach na rzecz poszanowania energii.

Wiceminister Murdzek stoi za drewnianą mównicą i mówi do mikrofonu, obok mównicy przykryty czerwonym materiałem stół za którym siedzi mężczyzna w garniturze i okularach, za nimi rozwijany baner z napisem XIV konferencja naukowa technologia elektronowa ELTE 2023.

W swoim wystąpieniu wiceminister Wojciech Murdzek nawiązał do podpisanego porozumienia o współpracy w zakresie utworzenia Klastra Mikroelektroniki, Elektroniki i Fotoniki. 

– Gratuluję utworzenia Klastra Mikroelektroniki, Elektroniki i Fotoniki – mówił wiceminister, zwracając uwagę, że pod porozumieniem podpisały się 22 podmioty: instytuty badawcze, uczelnie, przedsiębiorstwa i organizacje pozarządowe. – To jest kierunek, żeby identyfikować precyzyjnie nasz potencjał, łączyć siły i pomysły, aby wejść w obszar, który powinniśmy zająć – podkreślił.

Misją Klastra jest wsparcie rozwoju polskiej branży mikroelektroniki, elektroniki i fotoniki przez stworzenie trwałych ram współpracy pomiędzy podmiotami oraz zbudowanie platformy dialogu i wspólnych działań. 
Organizatorem XIV konferencji ELTE 2023 jest Instytut Mikroelektroniki i Optoelektroniki Politechniki Warszawskiej. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki, Ministerstwa Rozwoju i Technologii oraz Rektora Politechniki Warszawskiej.

Pierwsza konferencja ELTE została zorganizowana w 1980 r. przez Politechnikę Wrocławską Wydarzenie służy wymianie idei naukowych, stwarza warunki do nawiązywania kontaktów z firmami prowadzącymi działalność w tym obszarze. 

Konferencja jest organizowana co trzy lata przez największe ośrodki naukowe, w tym m.in.: Akademię Górniczo-Hutniczą (trzykrotnie), Politechnikę Warszawską (czterokrotnie), Politechnikę Wrocławską (pięciokrotnie) oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}