W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zapowiedź wizyty Ministra Edukacji i Nauki w Republice Federalnej Niemiec

12.10.2022

Otwarcie oddziałów dla dzieci w wieku 3-6 lat w Szkole Polskiej w Berlinie, udział w uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Ambasadzie RP w Berlinie, spotkanie z Federalną Minister Edukacji i Nauki, wizyta w KL Sachsenhausen oraz projekcja filmu fabularnego „Kartka z Powstania” zrealizowanego w technologii wirtualnej rzeczywistości to najważniejsze punkty wizyty Ministra Edukacji i Nauki w stolicy Republiki Federalnej Niemiec.

Granatowe tło, na szarych prostokatach flagi Polski i Niemiec i podpisy Polska, Niemcy. Poniżej napis Zapowiedź wizyty Ministra Edukacji i Nauki w Republice Federalnej Niemiec i logotyp Ministerstwa Edukacji i Nauki

Podczas pobytu w Berlinie (14 października br.) minister Przemysław Czarnek będzie rozmawiał o wsparciu szkół polonijnych na terenie Niemiec. Głównym punktem wizyty będzie uroczyste otwarcie oddziałów dla dzieci w wieku 3-6 lat w Szkole Polskiej im. gen. Stefana Grota-Roweckiego przy Ambasadzie RP w Berlinie. Uroczystość zostanie połączona z pasowaniem dzieci na „Młodych Uczniaków” oraz uczniów klas pierwszych.  

W ramach jednodniowej wizyty w stolicy Niemiec minister Przemysław Czarnek spotka się z przedstawicielami niemieckiej administracji, w tym z Federalną Minister Edukacji i Nauki Bettiną Stark-Watzinger. 

Szef resortu edukacji i nauki będzie rozmawiał także z przedstawicielami Porozumienia Organizacji Polskich w Niemczech.

Weźmie również udział w uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej, zorganizowanej w siedzibie Ambasady RP w Berlinie. Podczas wydarzenia wręczone zostaną Medale KEN nauczycielom szkół polskich i polonijnych oraz dyplomy uznania. Uczestnicy wydarzenia będą mogli obejrzeć  film fabularny „Kartka z Powstania”, który został zrealizowany w technologii wirtualnej rzeczywistości. 

{"register":{"columns":[]}}