Zapraszamy na konferencję z cyklu Polonia Restituta – „Osoba ludzka jej prawa i obowiązki”

Collegium Historicum fot. Piotr Namiota

Dzisiejsze rozumienie człowieczeństwa i jego fundamentu, czyli niezbywalnej i nienaruszalnej godności osoby ludzkiej oraz wartości i akceptowane wzorce zachowań – to główne tematy, które poruszone podczas kolejnej konferencji z cyklu Polonia Restituta – „Osoba ludzka jej prawa i obowiązki”. Spotkanie odbyło się w murach Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Jak rozumiemy siebie? – Polonia Restituta w Poznaniu

To już dziewiąta konferencja z cyklu „Polonia Restituta. Dekalog dla Polski w 100-lecie odzyskania niepodległości”. Tym razem wydarzenie będzie poświęcone było m.in. naukowej refleksji nad współczesnym rozumieniem siebie samych, zagadnieniu wolności i jej granic oraz odpowiedzialności wobec i za drugiego człowieka. Uczestnicy dyskutowali o tym, co może łączyć ich nie tylko jako obywateli odrodzonej Polski, ale po prostu jako ludzi dzielących polską i europejską codzienność.

Dekalog dla Polski w 100-lecie odzyskania niepodległości

Cykl konferencji  pod wspólną nazwą „Polonia Restituta” jest realizowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Radę Episkopatu Polski z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Honorowy patronat nad cyklem konferencji objął Prezydent RP Andrzej Duda. Celem organizatorów jest podkreślenie, że  obchodząc 100-lecie odzyskania niepodległości, powinniśmy  nie tylko świętować i wspominać zdarzenia z przeszłości, ale również wypracować  konstruktywne koncepcje z myślą o nadchodzących dekadach.

W ramach cyklu od marca 2018 roku odbyły się już debaty miedzy innymi o rodzinie, pracy, patriotyzmie, wolności, suwerenności, ekologii, solidarności społecznej, Europie, tożsamości oraz kulturze.

Termin i miejsce wydarzenia:  14 stycznia 2019 roku, 9.30 – 15, w budynek Wydziału Historycznego Uniwersytetu Adama im. Mickiewicza w Poznaniu, ul. Umultowska 89d.

Dodatkowe informacje i transmisja online: https://polonia-restituta.pl/

Link do rejestracji: http://www.bip.nauka.gov.pl/konferencja-osoba-ludzka-jej-prawa-i-obowiazki/

pdf Program konferencji

0.25MB

Navigation Menu

Metrics