W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zgromadzenie Plenarne Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych z udziałem wiceministra Włodzimierza Bernackiego

31.05.2022

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Włodzimierz Bernacki wziął udział w Zgromadzeniu Plenarnym Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych (KRePSZ). Wydarzenie zbiegło się z obchodami jubileuszu 20-lecia Państwowej Uczelni Zawodowej we Włocławku.

Zgromadzenie Plenarne Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych z udziałem wiceministra Włodzimierza Bernackiego

List szefa MEiN 

– Publiczne Uczelnie Zawodowe jako ośrodki lokalne doskonale rozumieją potrzeby swojego otoczenia. Są idealnymi partnerami dla przedsiębiorców i jednocześnie jednymi z większych pracodawców w regionie. Mają odpowiedzialne zadanie śledzenia najnowszych trendów gospodarczych i społecznych, by móc dopasować ofertę edukacyjną do potrzeb współczesnego rynku pracy – napisał minister Przemysław Czarnek w liście skierowanym do uczestników wydarzenia. 

Szef MEiN podkreślił, że KRePSZ jest przestrzenią dyskusji, wymiany myśli i dobrych praktyk. Przyczynia się do rozwoju wyższego szkolnictwa zawodowego w Polsce: – Jestem przekonany, że Zgromadzenie Plenarne Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych stanie się cenionym forum wymiany wiedzy, doświadczeń i dobrych praktyk. Wnioski płynące z dyskusji, z całą pewnością, będą służyć dalszemu rozwojowi wyższego szkolnictwa zawodowego, jak również przyczynią się do wzmocnienia współpracy ze środowiskiem społeczno-gospodarczym. 

Tematyka spotkania 

Głównym tematem posiedzenia były sprawy bieżące związane z funkcjonowaniem wyższego szkolnictwa zawodowego. O znaczeniu uczelni zawodowych dla rozwoju społecznego i gospodarczego w regionach mówił wiceminister Włodzimierz Bernacki. Sekretarz Stanu w MEiN podkreślił, że są one nie tylko centrami dydaktycznymi i intelektualnymi, ale odpowiadają także na potrzeby lokalnego rynku pracy: – To są rzeczywiście szkoły, które mają największą możliwość reagowania na zmieniającą się rzeczywistość, w tym szczególnie na zapotrzebowanie rynku pracy – mówił.

Konferencja Rektorów Publicznych Szkół Zawodowych

Konferencja Rektorów Publicznych Szkół Zawodowych (KRePSZ) zrzesza rektorów reprezentujących publiczne wyższe szkoły zawodowe (PWSZ). Jej celem jest: 

  • inspirowanie i koordynowanie współpracy uczelni zawodowych, 
  • podejmowanie działań na rzecz rozwoju wyższego publicznego szkolnictwa zawodowego,
  • reprezentowanie publicznych wyższych szkół zawodowych w środowisku szkolnictwa wyższego zarówno w kraju, jak i za granicą.

Państwowa Uczelnia Zawodowa we Włocławku

Zgromadzenie Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych zostało połączone z jubileuszem 20-lecia Państwowej Uczelni Zawodowej we Włocławku. Z tej okazji gratulacje i życzenia dalszego rozwoju na ręce władz uczelni przekazał Minister Edukacji i Nauki. 

– Działania podejmowane przez Państwową Uczelnię Zawodową we Włocławku − jedyną uczelnię zawodową w województwie kujawsko-pomorskim − budzą mój wielki podziw – napisał minister Przemysław Czarnek w liście skierowanym do całej społeczności akademickiej. 

Szef MEiN podkreślił znaczenie uczelni dla rozwoju regionu i jej ścisłą współpracę ze środowiskiem lokalnym: – Na szczególne uznanie zasługuje fakt, że włocławska uczelnia stale wzbogaca ofertę edukacyjną, dostosowując ją do potrzeb rynku, a także dba o wysoką jakość kształcenia studentów. Podziwiam również zaangażowanie władz szkoły w lokalne inicjatywy oraz działalność służącą zacieśnianiu współpracy z regionalnymi środowiskami gospodarczymi, edukacyjnymi i kulturalnymi.

Państwowa Uczelnia Zawodowa we Włocławku jest jedyną tego typu uczelnią wyższą w województwie kujawsko-pomorskim. W ramach uczelni funkcjonują trzy instytuty: Instytut Humanistyczny (Zakład Pedagogiki, Zakład Filologii Angielskiej, Zakład Nowych Mediów), Instytut Nauk Społecznych i Technicznych (Zakład Zarządzania, Zakład Inżynierii Zarządzania, Zakład Informatyki, Zakład Administracji, Zakład Mechaniki i Budowy Maszyn, Zakład Finansów i Rachunkowości) oraz Instytut Nauk o Zdrowiu.

W PUZ we Włocławku działają również jednostki ogólnouczelniane, w tym m.in.: Centrum Studiów Podyplomowych, Studium Języków Obcych, Studium Wychowania Fizycznego i Sportu. 
W uczelni funkcjonuje informatyczny system zarządzania uczelnią i procesem dydaktycznym, dzięki któremu studenci mają kontakt ze szkołą z dowolnego miejsca na świecie. 

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}