W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zmiany w sposobie naliczania dotacji przeznaczonej na zadania związane z zapewnieniem osobom niepełnosprawnym warunków do pełnego udziału w procesie przyjmowania na studia, do szkół doktorskich, kształceniu na studiach i w szkołach doktorskich lub prowadzeniu działalności naukowej na 2021 r.

30.06.2020

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda podpisał ustawę o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID­19 oraz o uproszczonym postępowaniu o zatwierdzenie układu w związku z wystąpieniem COVID­19. Oprócz rozwiązań mających na celu zapobieganie skutkom kryzysu gospodarczego spowodowanego epidemią koronawirusa, tzw. tarcza 4.0 zawiera również istotną dla uczelni zmianę regulacji związanej ze sposobem naliczania dotacji przeznaczonej na cele związane ze wsparciem osób z niepełnosprawnościami.

Zgodnie z art. 79 ust. 3b ww. ustawy, wprowadzone zostały zmiany do ustawy z 16 kwietnia 2020 r. o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2. Zgodnie z brzmieniem ww. przepisu, przy przeliczaniu dotacji na 2021 rok, będzie uwzględniony wyższy niż dotychczas limit dotacji, który uczelnie mogą pozostawić jako środki niewykorzystane na koniec 2020 roku. Limit ten został podniesiony z poziomu 30% do 50%.