W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

112 nowych operatorów numerów alarmowych

10.09.2020

Szkolenia ONA w czasie epidemii.

alt

Zgodnie z obowiązującą ustawą o systemie powiadamiania ratunkowego zadanie przeprowadzania szkoleń i egzaminowania operatorów numerów alarmowych realizowane jest przez jeden ośrodek szkolący. Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji zadanie realizowane jest przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Radomiu.

13 marca Rząd Rzeczpospolitej Polskiej ogłosił stan zagrożenia epidemicznego na terenie całego kraju w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 oraz wzrostem zachorowań na wywoływaną nim chorobę COVID-19. W związku z tym niemożliwe stało się prowadzenie szkoleń operatorów numerów alarmowych w ośrodku szkoleniowym w Radomiu.

Ustawa  z dnia 16 kwietnia 2020 r. o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (Dz. U z 2020 poz. 568 oraz 695) wprowadziła zmiany w ustawie o systemie powiadamiania ratunkowego. Przedłużono ważność już wydanych certyfikatów, a zadanie szkolenia i egzaminowania operatorów numerów alarmowych do odwołania stanu epidemicznego zostało powierzone centrom powiadamiania ratunkowego z wykorzystaniem własnych zasobów kadrowych i sprzętowych.  

W tej trudnej i niecodziennej sytuacji wszystkie CPR organizują szkolenia i egzaminy dla kandydatów na operatorów numerów alarmowych. Dzięki ich zaangażowaniu zostało już przeszkolonych 122 osób a do egzaminu przystąpiło łącznie 117 osób. Miło nam poinformować, że 112 osobom udało się uzyskać wynik pozytywny egzaminu i uzyskać certyfikat operatora numerów alarmowych. Gratulujemy nowym kolegom i życzymy  im  sukcesów w życiu zawodowym.

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
10.09.2020 15:14 Tomasz Mnich
Pierwsza publikacja:
10.09.2020 15:14 Tomasz Mnich