W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Noc Muzeów w MSWiA

07.05.2019

Podobnie jak w roku ubiegłym, przedstawiciele Centrów Powiadamiania Ratunkowego włączyli się w organizowaną na terenie całego kraju Noc Muzeów. W wydarzeniu wzięli udział operatorzy numerów alarmowych z Białegostoku i Opola.

noc_muzeow

112

Konkursy ze znajomości funkcjonowania numeru alarmwoego 112 oraz pracy operatorów numerów alarmowych przyciągnęły duże zainteresowanie uczestników wydarzenia. Prawidłowa odpowiedź nagradzana była drobnymi upominkami promującymi numer alarmowy 112. Dzieci otrzymywały balony oraz kamizelki odblaskowe.

Każdy mógł dowiedzieć się jak należy zachować się na miejscu zdarzenia oraz jakiej pomocy udzielić osobom poszkodowanym. Można było spróbować swoich sił w resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomach zarówno dzięcięcych, jak i osób dorosłych, poznać działanie defibrylatora AED, nauczyć się jak prawidłowo wykonać pozycję boczną bezpieczną.

112 stoi na straży Twojego życia, zdrowia i bezpieczeństwa!

 

 

Materiały

Noc Muzeów 2019
Noc Muzeów 2018

Zdjęcia (8)

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
23.01.2020 09:33 administrator gov.pl
Pierwsza publikacja:
16.07.2019 12:38 Ilona Skwierzyńska