W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Noc Muzeów w MSWiA

19.05.2019

Strażacki pneumatyczny tor przeszkód, skoki na poduchę, policyjne radiowozy i motocykle oraz robot pirotechniczny – to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na zwiedzających podczas Nocy Muzeów w MSWiA.

Noc Muzeow

Noc Muzeów odbyła się w MSWiA po raz ósmy. Można było nie tylko obejrzeć sprzęt i poznać specyfikę poszczególnych służb mundurowych podległych MSWiA, ale też sprawdzić swoją sprawność.

Zwiedzający mogli m.in. wsiąść do policyjnego radiowozu, obejrzeć sprzęt pirotechników czy spróbować swoich sił na strażackim torze przeszkód. Najmłodsi przetestowali strażackie dmuchańce, bawili się ze strażakami układając wieżę ze skrzynek oraz skakali na poduchę. Najbardziej aktywni otrzymali pamiątkowe dyplomy.
 
Inne atrakcje, z których przez kilka godzin mogli korzystać zwiedzający to m.in. punkt daktyloskopowania, na którym można było pobrać odbitki swoich linii papilarnych, czy specjalny pojazd pirotechników. Wiele wrażeń dostarczył pokaz gaszenia płonącego oleju przygotowany przez Państwową Straż Pożarną oraz testowanie komory dymowej.

Na Noc Muzeów w MSWiA przyjechali operatorzy numerów alarmowych z Opola, Białegostoku i Warszawy. Pokazywali zwiedzającym jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej.

Szczególne zainteresowanie wzbudziły dwa występy Orkiestry Reprezentacyjnej Morskiego Oddziału Straży Granicznej, która wykonała pokaz musztry paradnej.

Podczas Nocy Muzeów w MSWiA można było także dowiedzieć się jak wygląda praca strażaka, policjanta, strażnika granicznego czy funkcjonariusza SOP. Służby udzielały również informacji na temat wymagań, jakie trzeba spełnić, aby wstąpić w szeregi poszczególnych formacji. Po raz pierwszy możliwe było zwiedzanie z tłumaczem języka migowego.  

Zdjęcia (16)