Programy i projekty

Article List

Moja Komenda

Moja Komenda

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło nową wersję aplikacji mobilnej „Moja Komenda”, dzięki której odnajdziemy dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania.
Regionalny System Ostrzegania

Regionalny System Ostrzegania

Użytkownicy smartfonów mogą korzystać z nowej wersji aplikacji Regionalnego Systemu Ostrzegania. Teraz jeśli ostrzeżenie o zbliżającym się zagrożeniu nie dotyczy całego województwa, a jedynie niektórych gmin, to taki komunikat może trafić do osób przebywających na zagrożonym terenie. Warunkiem jest zainstalowanie aplikacji w telefonie i wybranie odpowiednich ustawień.
Młody Bohater

Młody Bohater

Jeśli jesteś rodzicem lub dyrektorem szkoły, której dziecko dzięki własnemu działaniu lub wezwaniu odpowiednich służb bezpośrednio przyczyniło się do ocalenia zdrowia i życia innych osób, zgłoś je do Medalu "Młody Bohater" przyznawanego przez ministra spraw wewnętrznych i administracji.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Niemal 1,5 miliona użytkowników, 5 milionów odsłon i ponad 900 tysięcy zgłoszeń zagrożeń - to efekt funkcjonowania Krajowej Mapy zagrożeń Bezpieczeństwa. Niemal połowa zgłoszeń została potwierdzona przez Policję.
System powiadamiania ratunkowego

System powiadamiania ratunkowego

112 to numer alarmowy, bezpłatny i dostępny na terenie całej Unii Europejskiej zarówno dla telefonów stacjonarnych, jak i komórkowych. Numer alarmowy 112 można wybrać w telefonie nieposiadającym karty SIM.
Program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020

Program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020

Program ratownictwa i ochrony ludności na lata 2014-2020

Program Ratownictwa i Ochrony Ludności to pierwszy dokument, który kompleksowo opisuje problematykę działań ratowniczych, zarówno służb państwowych, jak i organizacji społecznych. Dokument zakłada m.in. poprawę efektywności działań ratowniczych na terenie całego kraju. Odnosi się to zarówno do działań realizowanych przez Państwową Straż Pożarną, jak również strażaków-ochotników, społeczne organizacje ratownicze (m.in. WOPR, GOPR, TOPR) oraz ratownictwo medyczne.

Narodowy Program Antyterrorystyczny na lata 2015-2019

Program przedstawia dotychczasowy poziom zagrożenia terrorystycznego, wskazując jednocześnie mechanizmy prowadzenia jego bieżącej oceny, a także elementy warunkujące skuteczność funkcjonowania systemu antyterrorystycznego RP w odniesieniu do poszczególnych faz zarządzania kryzysowego. Założeniem Programu pozostaje określenie niezbędnych działań Państwa służących wzmocnieniu systemu antyterrorystycznego RP, a tym samym podniesieniu stanu przygotowania na wystąpienie ewentualnych zagrożeń o charakterze terrorystycznym.

Oświęcimski strategiczny program rządowy – Etap V 2016-2020

Program tworzy warunki do zapewnienia pokoju społecznego wokół byłego KL Auschwitz-Birkenau i godnego upamiętnienia największego w Europie i na świecie miejsca pamięci masowej zagłady milionów ludzi. Obóz Auschwitz-Birkenau jest wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Program integracji społeczności romskiej w Polsce na lata 2014-2020

Rząd ustanowił program, który będzie realizowany na obszarze całego kraju do końca 2020 r. z możliwością kontynuacji w latach następnych. Program stanowi kontynuację działań podejmowanych od 2001 r. w ramach Pilotażowego programu rządowego na rzecz społeczności romskiej w województwie małopolskim na lata 2001-2003 oraz Programu na rzecz społeczności romskiej w Polsce, realizowanego w latach 2004-2013.

Metrics

Informacje o publikacji dokumentu
Opublikowano: 29.10.2018 12:47
Osoba publikująca: Adam Nowakowski
Zmodyfikowano: 29.10.2018 12:47
Osoba modyfikująca: Adam Nowakowski