W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Co znajdziesz w naszej bazie wiedzy?

29.05.2019

Ważne pytania i jasne odpowiedzi dotyczące funduszy Unii Europejskiej, zarządzania projektami IT, zamówień publicznych na dostawę oprogramowania i sprzętu IT. Szablony dokumentów, rekomendowane klauzule z wykonawcami. I wreszcie zawsze świeży katalog wszystkich projektów, które zdobyły dofinansowanie ze środków II osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). Te wszystkie informacje znajdziesz w naszej bazie wiedzy. Żal nie skorzystać!

Napis: Ponad 100 istotnych zagadnień projektowych 87 kart projektów POPC. Obok otwarty laptop. Matyca laptopa przypomina książkę

Od początku powstania Centrum Kompetencyjnego POPC Wsparcie w Centralnym Ośrodku Informatyki prowadzimy bazę wiedzy, którą budujemy z wykorzystaniem najnowszych informacji pozyskiwanych z naszej organizacji oraz z systemów zewnętrznych, np. SL 2014.

 

Idea bazy wiedzy zrodziła się podczas rozmów z przedstawicielami instytucji publicznych ubiegających się o środki POPC jeszcze przed powstaniem naszego Centrum. Powiedzieli nam – podczas 21 wywiadów pogłębionych – jakich informacji im brakuje i czego oczekują od profesjonalnej bazy wiedzy. Jako że pracujemy  w firmie informatycznej, która realizuje kluczowe projekty Ministra Cyfryzacji, dysponujemy poważnym arsenałem: wiedzą o procesie tworzenia oprogramowania, zarządzania projektami, WCAG 2.0 itd.

Tą wiedzą się dzielimy.

Staramy się, aby najważniejsze teksty w naszej bazie wiedzy sprawdzała specjalistka od prostego języka – Urszula Karczewska. Nie jest jednak łatwo pisać prosto o trudnych sprawach, więc Ula ma niemałe wyzwanie.

 

Jeśli np. chcesz się dowiedzieć:

  1. co zrobić, by być dostępnym w internecie?
  2. co to jest user story?
  3. jakie są korzyści z dialogu technicznego?

i poznać wiele innych informacji, to zapraszamy do naszej bazy wiedzy.