W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Kolejne projekty IT z dofinansowaniem UE!

26.02.2020

Ministerstwo Cyfryzacji i Centralna Komisja Egzaminacyjna to kolejne instytucje, które dołączyły do grona beneficjentów II osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC) dzięki pomocy Centrum Kompetencyjnego POPC Wsparcie. Ich projekty otrzymały dofinansowanie w działaniu 2.2 POPC „Cyfryzacja procesów back-office w administracji rządowej”.

Baner w postaci ikonografiki. Przedstawia dwa stany: stan "jest" - prezentowany za pomocą pliku kartek i długopisu oraz stan "będzie" - prezentowany za pomocą komputera.

Ministerstwo Cyfryzacji uzyskało dofinansowanie do projektu „Katalogi administracji publicznej”.

Głównym celem tej inicjatywy jest udostępnienie danych m.in. o:

  • usługach publicznych
  • instytucjach
  • zasobach informacyjnych państwa

Wszystkie te dane będą spójne, wiarygodne, aktualne, a co najważniejsze – kompletne.

Dzięki projektowi powstaną katalogi:

  • spraw
  • usług publicznych
  • wzorów dokumentów
  • podmiotów publicznych
  • rejestrów publicznych
  • procesów administracyjnych

Centrum Kompetencyjne POPC Wsparcie rozpoczęło pracę z projektem jeszcze w 2018 r. Opiniowaliśmy porozumienie partnerskie, analizowaliśmy warianty realizacyjne, pomogliśmy opracować tzw. fiszkę projektową na potrzeby Komitetu Rady Ministrów ds. Cyfryzacji (KRMC), weryfikowaliśmy studium wykonalności pod kątem kryteriów merytorycznych. W sposób szczególny podeszliśmy do analizy finansowej i ekonomicznej.

Wartość przyznanego dofinansowania to ponad 44,5 mln zł.

 


Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) przygotowała projekt „Ocenianie na ekranie: opracowanie systemu do oceniania prac egzaminacyjnych z wykorzystaniem technologii informatycznej”. W jego ramach powstanie system informatyczny, który umożliwi zdalne sprawdzanie prac egzaminacyjnych uczniów kończących 8 klasę szkoły podstawowej. W ten sposób będą oceniane prace z matematyki, języka angielskiego oraz obowiązkowego przedmiotu dodatkowego (wprowadzonego od 2022 r.), tj. biologii, chemii, fizyki, geografii albo historii.

Tym razem Centrum Kompetencyjne POPC Wsparcie również pomogło przygotować fiszkę projektową składaną do KRMC. Czuwaliśmy nad powstaniem studium wykonalności. Wykonaliśmy też pełną analizę finansową i ekonomiczną.

Dofinansowanie wynosi ponad 12 mln zł.

Projektami opiekowali się nassi eksperci – Anna Wolak oraz Piotr Herman.

Gratulujemy zespołom projektowym Ministerstwa i Centralnej Komisji Egzaminacyjnej!

Gratulujemy też Annie Wolak. Życzymy jej tym samym wielu sukcesów w nowych obszarach zawodowych.

Dziękujemy też za miłe słowa, jakie napłynęły do nas od Dyrektora CKE:

Nie mam najmniejszej wątpliwości, że projekt uzyskał tak dobrą ocenę i zdobył dofinansowanie w takiej wysokości, o jaką wstąpiliśmy, dzięki zaangażowaniu pracowników Centralnego Ośrodka Informatyki. O tym, jak wartościowym i pożądanym rozwiązaniem jest funkcjonowanie Centrum Kompetencyjnego POPC Wsparcie, nie świadczy oczywiście podziękowanie od jednej instytucji, ale przede wszystkim imponująca lista instytucji, które zdobyły dofinansowanie dzięki współpracy z Pracownikami COI. Cieszę się, że również CKE może do katalogu tych instytucji dołączyć.


A na koniec szybkie podsumowanie!

Wsparliśmy już 42 projekty w uzyskaniu dofinansowania w II osi POPC. Wartość dofinansowania to prawie 1 mld 342 mln zł!

{"register":{"columns":[]}}