W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Boczek nadwieprzański

03.06.2018

Produkt wpisany na listę produktów tradycyjnych w dniu 2008-02-18 W kategorii Produkty mięsne W województwie woj. lubelskim

Wygląd:

W cieńszym końcu pętelka do zawieszania długości 10-12 cm. Etykieta przytwierdzona do pętelki w sposób trwały. Powierzchnia gładka, czysta bez strzępów i zacięć. Wierzch boczku może być częściowo lub całkowicie pokryty skórą, albo bez skóry.

Kształt:

Kształt boczku zbliżony do prostokąta.

Rozmiar:

Wielkość

Barwa:

Barwa powierzchni niejednolita, skóry – jasnobrązowa z odcieniem pomarańczowym, mięsa – różowa do ciemnoróżowej, tłuszczu – szarokremowa.

Konsystencja:

Konsystencja miękka. Związanie dobre. Plasterki grubości 3 mm nie powinny się rozpadać na poszczególne włókna.

Smak:

Smak i zapach charakterystyczny dla boczku peklowanego, wędzonego i gotowanego. Smak w miarę słony. Wędzenie wyczuwalne.

Dodatkowe Informacje:

Wędzonka gotowana, w naturalnym układzie tkanek charakterystycznych dla tego asortymentu otrzymana z boczku wieprzowego bez żeberek, peklowanego i lekko wędzonego.

Tradycja:

W 1544 roku król Zygmunt August założył miasto i nazwał je Baranowem. Mieszczanie zajmowali się rzemiosłem, handlem i rolnictwem. W 1582 roku zorganizowane zostało rzemiosło cechowe, które zrzeszało 34 rzemieślników, w tym 12 rzeźników i 22 wędliniarzy.

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
02.07.2018 22:22 administrator gov.pl
Pierwsza publikacja:
02.07.2018 22:22 administrator gov.pl
{"register":{"columns":[]}}