W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Liga Sprawiedliwości

II edycja konkursu Liga Sprawiedliwości

Celem konkursu jest zwiększenie świadomości młodzieży w zakresie edukacji prawnej, kształtowanie ich postaw obywatelskich i zaangażowania w życie społeczne, a także aktywizacja młodzieży w zakresie edukacji prawnej na poziomie lokalnym. Poza walorem typowo edukacyjnym konkurs daje również uczestnikom możliwość wzięcia udziału w świetnej rozgrywce polegającej na rywalizacji zgłoszonych przez szkoły drużyn.

Każda ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych może zgłosić maksymalnie dwie drużyny, które mogą liczyć od 3 do 5 uczniów. Drużyny szkół podstawowych mogą składać się z uczniów klas 4 - 8. Wspomniane drużyny będą tworzyć odpowiednio Ligę Szkół Podstawowych i Ligę Szkół Ponadpodstawowych, w ramach której co tydzień będą rozwiązywać kolejne zadania opublikowane na stronie Konkursu w formie i w czasie wskazanym przez Organizatora. 

Każdorazowo w ramach rozgrywek zadaniem Drużyn będzie twórcze przedstawienie problematyki wskazanych przez Organizatora tematów umieszczonych na stronie internetowej Konkursu.  Dopuszczalnymi formami przedstawienia rozwiązań są: forma literacka (np. wiersz, opowiadanie, reportaż, gazetka szkolna), forma plastyczna (np. plakat, grafika, malarstwo, kolaż), forma multimedialna (krótkiego filmu, relacji, zdjęć) w dowolnej technice.

Nagrodami w konkursie w kategorii szkół podstawowych są:
1) nagroda I stopnia – nagroda pieniężna w wysokości 2 000 złotych; 
2) nagroda II stopnia – nagroda pieniężna w wysokości 1 500 złotych; 
3) nagroda III stopnia – nagroda pieniężna w wysokości 1 000 złotych.

Nagrodami w konkursie w kategorii szkół ponadpodstawowych są:
1) nagroda I stopnia – nagroda pieniężna w wysokości 2 000 złotych;
2) nagroda II stopnia – nagroda pieniężna w wysokości 1 500 złotych; 
3) nagroda III stopnia – nagroda pieniężna w wysokości 1 000 złotych.

Materiały

Regulamin II edycji konkursu Liga Sprawiedliwości
Regulamin​_Ligi​_Sprawiedliwości​_2021​_2022.pdf 0.11MB
Zarządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 15 września 2021 r. w sprawie przeprowadzenia II edycji Konkursu Liga Sprawiedliwości
{"register":{"columns":[]}}