W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

10 mln zł na profilaktykę uzależnień wśród młodzieży

29.11.2019

Ogłaszamy kolejny konkurs w Programie Wiedza Edukacja Rozwój. 10 mln zł przeznaczymy na profilaktykę uzależnień od alkoholu i innych substancji psychoaktywnych u młodzieży i młodych dorosłych.

10 mln zł na profilaktykę uzależnień wśród młodzieży

Celem konkursu jest ograniczenie używania alkoholu oraz substancji psychoaktywnych i związanych z tym szkód w grupie 18-26 lat oraz całkowite zaprzestanie używania alkoholu i substancji psychoaktywnych w grupie 15- 17 lat.

Wsparcie kierujemy do uczelni medycznych, medycznych instytutów badawczych oraz szpitali posiadających umowę z NFZ na świadczenia z ambulatoryjnej opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień, a także szpitali posiadających w strukturze SOR i/lub izbę przyjęć. 

Wnioski można składać od 31.12.2019 r. do 21.02.2020 r. do godz.14.00. Szczegółowe informacje o konkursie znajdziesz tutaj.

żródło: zdrowie.gov.pl