Audytor wewnętrzny w Wieloosobowym Stanowisku Pracy ds. Audytu Wewnętrznego w Biurze Dyrektora Generalnego

23.03.2018

Konkurs trwa do 6 kwietnia 2018 r.

nr ogłoszenia: 24456, poz. 1917

Dyrektor Generalny poszukuje kandydatki/kandydata na stanowisko:

audytora wewnętrznego w Wieloosobowym Stanowisku Pracy ds. Audytu Wewnętrznego w Biurze Dyrektora Generalnego

Liczba lub wymiar etatu: 1

W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych, jest niższy niż 6%.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • Kierowanie pracą Wieloosobowego Stanowiska Pracy do Spraw Audytu Wewnętrznego.
  • Koordynowanie realizacji zadań audytowych, opracowanie planu audytu, programów zadań, techniki i metodyki prac zgodnie z zasadami i trybem przewidzianym w przepisach prawnych, zasadami etyki zawodowej i standardami audytu wewnętrznego.
  • Dokonywanie obiektywnej i niezależnej oceny systemu kontroli zarządczej dla Ministerstwa Zdrowia oraz wydawanie opinii w sprawie adekwatności, skuteczności i efektywności kontroli zarządczej w badanym obszarze.
  • Uczestniczenie w procesie analizy ryzyka procesów zachodzących w obszarach działania Ministerstwa na podstawie zebranych informacji i prowadzonego monitoringu realizacji zaleceń wynikających ze sprawozdań z przeprowadzonych zadań audytowych oraz wyników przeprowadzonych kontroli wewnętrznych i zewnętrznych.
  • Koordynowanie funkcjonowania audytu wewnętrznego w dziale administracji rządowej – Zdrowie poprzez gromadzenie planów audytów i sprawozdań z wykonania planów i innych informacji określonych przez Komitet Audytu w Ministerstwie Zdrowia oraz przygotowywanie zasad i wytycznych w zakresie audytu wewnętrznego.
  • Zapewnienie obsługi organizacyjnej i merytorycznej Komitetu Audytu oraz innych działań mających na celu jego wsparcie.
  • Monitorowanie realizacji zaleceń zawartych w sprawozdaniach, w tym przeprowadzanie czynności sprawdzających mających na celu ocenę dostosowania audytowanej działalności do wniosków zawartych w sprawozdaniach z audytu.
  • Prowadzenie dokumentacji audytu wewnętrznego.

Warunki pracy:

praca biurowa wykonywana w pozycji siedzącej przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie;

urząd mieści się w budynku zabytkowym w Warszawie przy ul. Miodowej 15, posiada windę, pokój znajduje się na 1 piętrze; budynek jest częściowo dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich; toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze budynku „B” i „C”;

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy:

niezbędne:

  • wykształcenie: wyższe,
  • co najmniej 5 lata doświadczenia na stanowisku związanym z prowadzeniem audytu,
  • uprawnienia do zajmowania stanowiska audytora wewnętrznego określone w ustawie o finansach publicznych,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B2,
  • praktyczna znajomość standardów audytu wewnętrznego i metodyki przeprowadzania audytu wewnętrznego,
  • znajomość prawa finansów publicznych i procedur budżetowych,
  • znajomość przepisów o zamówieniach publicznych,
  • znajomość zasad rachunkowości,
  • znajomość Kodeksu postępowania administracyjnego,
  • umiejętność zarządzania personelem,
  • rzetelność i terminowość,
  • umiejętności analityczne,
  • samodzielność i inicjatywa,
  • skuteczna komunikacja.

wymagania dodatkowe:

  • wykształcenie: wyższe ekonomiczne, prawnicze lub administracyjne,
  • 1 rok doświadczenia w kierowaniu zespołem,
  • przeszkolenie w zakresie metodyki prac audytowych,
  • studia podyplomowe lub szkolenia z zakresu audytu wewnętrznego,
  • poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych,
  • chęć podnoszenia własnych kwalifikacji,
  • umiejętność praktycznego stosowania prawa i redagowania pism.

Wymagane dokumenty i oświadczenia:

  • życiorys i list motywacyjny,
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji,
  • oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych,
  • oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe,
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie,
  • kopie dokumentów potwierdzające uprawnienia audytora wewnętrznego określone w ustawie o finansach publicznych,
  • kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa lub oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego,
  • kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność – w przypadku kandydatów, którzy zamierzają skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu, w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatów,
  • kopie dokumentów potwierdzających doświadczenie zawodowe,
  • kopie innych dokumentów potwierdzających dodatkowe kwalifikacje lub umiejętności.

Dokumenty należy składać lub przesłać do dnia 06.04.2018 r. pod adresem:

Ministerstwo Zdrowia, Biuro Kadr,

ul. Miodowa 15, 00-952 Warszawa

z dopiskiem: „audytor wewnętrzny w Wieloosobowym Stanowisku Pracy ds. Audytu Wewnętrznego poz. 1917”

Inne informacje:

W ofercie prosimy o podanie numeru telefonu oraz adresu e - mail.

Wzory oświadczeń zamieszczone są na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia: www.mz.gov.pl; Ministerstwo; Urząd; Praca.

Prosimy o rzetelne przygotowanie aplikacji. Wszystkie oświadczenia muszą być opatrzone datą i podpisane własnoręcznie. Do składania dokumentów zachęcamy osoby niepełnosprawne, które spełniają wymagania określone w niniejszym ogłoszeniu. Oferty niekompletne i dostarczone po terminie (decyduje data stempla pocztowego) nie będą rozpatrywane.

W przypadku przedstawienia dokumentów w języku obcym należy dołączyć ich tłumaczenie na język polski dokonane przez tłumacza przysięgłego.

Po zakończeniu procesu naboru oferty niespełniające wymagań formalnych oraz wszystkie pozostałe oferty z wyjątkiem oferty wybranej osoby podlegają zniszczeniu po upływie 3 miesięcy od dnia obsadzenia tego stanowiska.

Do stanowiska mają zastosowanie przepisy ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne (Dz.U. z 2006 r. nr 216 poz. 1584 z późn. zm.).

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonów:

  • w Biurze Kadr – (22) 63-49-276.

Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientacje seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.

Informacje o metodach i technikach naboru:

Proces naboru składa się z następujących etapów:

etap 1: weryfikacja formalna nadesłanych ofert – do drugiego etapu zaproszeni zostaną kandydaci, którzy spełniają wszystkie wymagania formalne,

etap 2: test wiedzy merytorycznej,

etap 3: rozmowa kwalifikacyjna.

Pierwsza publikacja:
23.03.2018 07:58 Rafał Babraj
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Rafał Babraj
Audytor wewnętrzny w Wieloosobowym Stanowisku Pracy ds. Audytu Wewnętrznego w Biurze Dyrektora Generalnego 1.0 23.03.2018 07:58 Rafał Babraj