W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dobre praktyki postępowania z pacjentem z podejrzeniem udaru mózgu

21.02.2018

Jak najszybsze udzielenie właściwej pomocy medycznej osobie z podejrzeniem udaru mózgu – to główny cel opracowania „Dobrych praktyk postępowania dyspozytorów medycznych i zespołów ratownictwa medycznego z pacjentem z podejrzeniem udaru mózgu”. Dokument przygotował zespół ekspertów w składzie:

  • prof. dr hab. n. med. Danuta Ryglewicz,
  • prof. dr hab. n. med. Robert Jerzy Ładny,
  • podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Marek Tombarkiewicz.

Przydatną pomocą, która umożliwi szybkie rozpoczęcie skutecznej terapii, jest również „Algorytm postępowania dyspozytorów medycznych i zespołów ratownictwa medycznego w oparciu o dobre praktyki postępowania z pacjentem z podejrzeniem udaru mózgu”.

Stosowanie tych rekomendacji przez dyspozytorów medycznych i zespoły ratownictwa medycznego, pozwoli na skrócenie czasu, w jakim osoba z podejrzeniem udaru mózgu otrzyma właściwą pomoc medyczną na etapie przedszpitalnym oraz docelowo w wyspecjalizowanym ośrodku udarowym.

Materiały

Dobre praktyki z pacjentem z podejrzeniem udaru mózgu
Dobre praktyki z pacjentem z podejrzeniem udaru mózgu.pdf 0.50MB
Algorytm postępowania - udar mózgu
Algorytm - udar mózgu.pdf 0.68MB
Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
21.02.2018 10:58 Rafał Babraj
Pierwsza publikacja:
21.02.2018 11:05 Rafał Babraj
{"register":{"columns":[]}}